Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
złóż życzenia na portalu codziennikmlawski.pl
Logo

Bezpieczna droga do szkoły – podsumowanie działań ruchu drogowego


Mławscy policjanci wydziału ruchu drogowego posumowali prowadzone od 4 września działania kontrolne pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem było zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa w rejonie placówek oświatowych w pierwszych dniach nowego roku szkolnego. Działania profilaktyczne będą realizowane przez cały rok.

Z policyjnych statystyk wynika, że w pierwszych dniach nowego roku szkolnego odnotowuje się wzrost zagrożenia wypadkami i kolizjami z udziałem dzieci i młodzieży, szczególnie w okolicach szkół. Dlatego wzmożone działania policji w okresie pierwszych dni września są jednym z ważniejszych przedsięwzięć, mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom.

Podczas akcji policjanci ruchu drogowego kontrolowali autobusy dowożące dzieci do szkół. Sprawdzali stan techniczny tych pojazdów, wyposażenie oraz uprawnienia kierujących  pojazdami. Skontrolowali także rodziców i opiekunów – a dokładnie, w jaki sposób dowożą oni dzieci do szkół, czy stosowane są foteliki, siedziska oraz pasy bezpieczeństwa.

Patrole ruchu drogowego poddały kontroli 12 autobusów, w 2 przypadkach zatrzymano dowody rejestracyjne z powodu złego stanu technicznego pojazdów. Podczas kontroli w rejonie placówek oświatowych policjanci ukarali mandatami 167 kierowców, zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych pojazdów. Ukarano także 26 kierowców za niestosowanie pasów bezpieczeństwa, fotelików ochronnych.  Policjanci rozmawiali także z rodzicami i opiekunami dzieci  o zasadach bezpieczeństwa, stosowali pouczenia. W ciągu tygodnia spotkali się także z 6 grupami najmłodszych uczniów , prowadząc zajęcia na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Działania prewencyjne pn. „Bezpieczna droga do szkoły”, prowadzone jako akcja edukacyjno – profilaktyczna, realizowane będą przez cały rok szkolny.

źródło: KPP Mława

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz