Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Zespół Muzyczny AKTON wesela imprezy dancingi
Logo

14 kilometrów S7 Napierki – Mława kosztować będzie prawie 300 mln zł. Przetarg rozstrzygnięty


Rozstrzygnięty został przetarg na projekt i budowę drogi ekspresowej S7 Napierki – Mława. Najkorzystniejszą ofertę z ceną 294,7 mln zł  złożyło konsorcjum firm STRABAG Sp. z o.o. i STRABAG Infrastruktura Południe.

Biuro architektoniczne KB Projekt

Zamawiający przyjął w postępowaniu trzy kryteria oceny ofert. Oprócz ceny, jednym z kryteriów jest termin wykonania. Wykonawcy na etapie składania ofert mogli zaproponować wykonanie zamówienia w terminie krótszym niż maksymalny wymagany okres 37 miesięcy, jednak nie krótszym niż 34 miesiące. Wszyscy składający oferty zadeklarowali 34-miesięczny okres wykonania zadania.  Trzecim kryterium oceny ofert był okres gwarancji. Każdy ze startujących w przetargu zaoferował 10-letnią gwarancję jakości wykonanych robót.

Odcinek Napierki – Mława to jeden z czterech odcinków drogi ekspresowej S7 na terenie województwa mazowieckiego przygotowywanych do przebudowy przez olsztyński oddział GDDKiA. Inwestycję obejmującą 71 km drogi S7 podzielono na cztery odcinki realizacyjne: Napierki-Mława (ok. 14 km), Mława – Strzegowo (ok. 21,5 km), Strzegowo-Pieńki (ok. 22 km), Pieńki-Płońsk (ok. 13,7 km). Inwestycja realizowana będzie w systemie „Projektuj i buduj”.  Zadaniem wyłonionych w przetargu wykonawców będzie, przed przystąpieniem do prac budowlanych, wykonanie projektów budowlanych i złożenie wniosków o ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej) dla całego zadania.

Inwestycja jest przewidziana do współfinansowania ze Środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Źródło: GDDKiA

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

6 - liczba komentarzy w artykule "14 kilometrów S7 Napierki – Mława kosztować będzie prawie 300 mln zł. Przetarg rozstrzygnięty"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
xawery
Gość

I co Pan na to Pnie Prezesie stowarzyszania bezpieczna 7-ka, chwila zapomniałem stowarzyszenie i jego ludzie przerzucili się teraz na kórniki.

Aninim
Gość

Xawery, mławianin, z bliska – i wszystko jasne. Zmieniasz nick – zmień również sposób wypowiedzi 😀

Kierowca
Gość

Nareszcie do przodu. Bardzo dobrze że STRABAG wygrał, budują szybko. Choć powinna to robić Polska firma, lecz jak popatrzy się na tempo prac na odcinku z Olsztynka do Olsztyna, to ma się wrażenie że Panowie na grilla przyjechali… STRABAG idzie jak burza, przykładem jest nidzicki odcinek S7.

Gall Anonim
Gość

UM powinno ich zatrudnić do remontów w Mławie. Może by równiej i szybciej by zrobili ulice w naszym mieście. Odcinek kilkudziesięciu metrów na Grzebskiego paskudzą już drugi miesiąc i zrobić nie mogą. Ile czasu nic nie robili a rozgrzebane było?

Anonimowo
Gość

Prawda, tempo mają dobre, ale i teren mieli w miarę równy to szła budowa szybko. Chociaż jest taki fragment tego nidzickiego odcinka, gdzie buja autem dostawczym jakby się po płytach betonowych jechało

xawery
Gość

To zacznij jezdzić autem osobowym, wtedy nie będzie cię bujać.

wpDiscuz