Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Zespół Muzyczny AKTON wesela imprezy dancingi
Logo

I Dożynki Gminne w Stupsku


I Gminne Dożynki w gminie Stupsk odbyły się w niedzielę 3 września i trwały od południa aż do północy. Była część religijna i oficjalna. Była również rozrywkowo – artystyczna, sportowa, kabaretowa i muzyczna.

niedziele wolne od handlu zakaza handlu w niedziele kiedy nie zrobicie zakupów

Uroczystości  dożynkowe rozpoczęła msza święta, odprawiona w parafialnym kościele przez proboszcza ks. Karola Kanieckiego. Potem korowód z wieńcami prowadzony przez starostów dożynek – Jerzego i Annę Wawrzyńczaków przemaszerował pod scenę.

Wójt gminy Stupsk Jacek Świderski tradycyjnie podzielił bochen chleba wśród zebranych na tej uroczystości. Podczas Dożynek wybrano również najładniejszy wieniec dożynkowy, a nagrody w postaci „Tatowego sierpa” trafiły do Wyszyn, Rosoch i Dąbku.

Po części religijnej oraz oficjalnej przyszedł czas na wspólną zabawę i rozrywkę. A tych atrakcji w programie nie zabrakło. Całe popołudnie na scenie trwały występy zespołów ludowych „Dąbkowiacy: i „Lipowiacy”. Bardzo liczną publiczność zgromadził występ  grupy teatralnej „Ambaras”. Tym razem wystąpiła ona w konwencji kabaretowej w specjalnie przygotowanym programie  zatytułowanym „Dożynki w Stupskowie”. Również po raz pierwszy udało się zachęcić sołectwa do siłowej, sportowej i zręcznościowej rywalizacji zatytułowanej „SOŁTYSIADA 2017”.  Sześcioosobowe zespoły reprezentujące sołectwa przeciągały ciągnik wraz z sołtysem, nie obyło się też bez tradycyjnego przeciągania liny. Był też slalom parami z taczką załadowaną workiem zboża, narty Bolka oraz strzały do bramki. Do ambitnej walki zachęcały pokaźne nagrody. Sołectwa oprócz pucharów otrzymywały 3 tys. zł za I miejsce, 2 tys. za II i 1 tys. zł za III z przeznaczeniem na inwestycje realizowaną na terenie sołectwa.

Spośród siedmiu sołectw (Stupsk, Konopki, Wyszyny, Dunaj, Dąbek, Rosochy, Borzymy), największą liczbę punktów i I miejsce zdobyła reprezentacja Konopek i kolejno – Dunaju i Wyszyn.

Na wieczorną część dożynkowego świętowania złożyły się pokaz tańca z ogniem w wykonaniu ciechanowskiej grupy Maori.  Muzyczną gwiazdą wieczoru był zespół „BAYERA”, a dożynki zakończyły się zabawą taneczną przy muzyce zespołu „Agnes”.

JK

« 1 z 8 »
Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz