Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
fiołek alpejski kącik kreatywny codziennik inspiruje
Logo

Zaśpiewali patriotycznie i z ogniem w oczach


Popularne, dobrze znane i wpisane na stałe do patriotycznego śpiewnika każdego Polaka pieśni zabrzmiały 13 sierpnia na estradzie w mławskim parku. To odbyła się dziewiąta już edycja Festiwalu Pieśni Żołnierskich i Patriotycznych, organizowanego corocznie przez Klub Seniora Pogodny Uśmiech.

Biuro architektoniczne KB Projekt

Zanim jednak na scenie zaprezentowały się zespoły i solistka, Mławie patriotycznej postawy gratulowała poseł Anna Cicholska, a prof. Ryszard Juszkiewicz przypomniał te najbardziej lubiane i najczęściej śpiewane pieśni i piosenki wojskowe oraz ich autorów.

Jako pierwszy na scenie pojawił się zespół Dąbkowiacy z Dąbku wraz z Emilią Miłoszewską, kierownikiem artystycznym a zarazem akompaniatorem i dyrygentem. Zaśpiewali wiązankę piosenek żołnierskich, a występ zakończyli znaną na pamięć nie tylko całemu „staremu wojsku” piosenką „Rezerwa”. Po nich na scenie pojawiła się młoda solistka Oliwia Brzozowska.

Przy okazji jej występu prezes Klubu Seniora Pogodny Uśmiech Henryk Kacprzak zapowiedział organizację w roku przyszłym takiego festiwalu dla dzieci i młodzieży. Po Oliwii Brzozowskiej na scenie pojawił się zespół „Pokolenie” z Klubu Pogodny Uśmiech. Ostatnim zespołem prezentującym się na scenie był zespół „Węgrowianie” z Węgrowa. „Rota” w ich wykonaniu, zaśpiewana razem z publicznością zakończyła oficjalną część festiwalu.

Zespół „Węgrowianie” otrzymał też nagrodę festiwalu, którą wręczał w imieniu organizatorów Michał Gogolewski z Państwowej Szkoły Muzycznej w Mławie. Wszyscy występujący od razu na scenie otrzymali zaproszenia do występu na jubileuszowym, dziesiątym Festiwalu. Na zakończenie była jeszcze piosenka o Węgrowie i „Sto lat” dla wszystkich seniorów i gości. Potem chętni mogli jeszcze pobawić się na zabawie tanecznej.

JK

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz