Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Bużycka na finałach OOM. Sprawdzian formy


Jutro w Kozienicach rozpoczną się finałowe zawody Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w triathlonie. Wśród uczestników nie zabraknie naszego reprezentanta. Na starcie rywalizacji stanie Maja Bużycka.

Podopieczna Wojciecha Łachuta przygotowała się do tej najważniejszej imprezy w sezonie nie tylko poprzez solidną porcję treningów. Swoją formę sprawdziła na dwóch imprezach. W Blachowni wzięła udział w triathlonowych zawodach z cyklu Elemental Tri Series, natomiast w Gdyni walczyła na mistrzostwach Polski w aquathlonie.

W województwie śląskim Mai towarzyszył inny zawodnik z Mławy, Sebastian Kwieciński. Wspólnie walczyli na dystansie sprinterskim, czyli pokonali na trzy różne sposoby odcinek o długości 26 kilometrów.

Szybciej do mety dotarła Bużycka. W klasyfikacji generalnej uplasowała się na 52. pozycji, w  kategorii K16 była piąta. Natomiast jej krajan musiał się zadowolić 69. lokatą (w kategorii M24 dwudziesty czwarty).

Kilka dni później nasza zawodniczka przeniosła się do Trójmiasta. Zmagania w krajowym czempionacie zakończyła na piętnastej pozycji wśród juniorek młodszych (dziewiąta w grupie K16).

RS

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz