Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Przed wejściem na pasy patrz w lewo patrz w prawo


Dzisiaj, tj. 10 sierpnia br., pod szczególnym, policyjnym nadzorem będą przejścia dla pieszych. Działania prowadzone są systematycznie. Policjanci kontrolują zachowanie pieszych, ale także kierujących względem pieszych uczestników ruchu drogowego. Na terenie miasta Mława pojawiło się przejście dla pieszych z napisem – „PATRZ W LEWO” i „PATRZ W PRAWO”. Wszystko po to, by ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych na przejściach dla pieszych.

Wzmożone kontrole prowadzone będą między innymi w rejonach pasaży handlowych, kościołów, przystanków autobusowych – a więc wszędzie tam, gdzie odbywa się nasilony ruch pieszych. Policjanci zapowiadają kary dla pieszych, którzy łamiąc przepisy narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo. To samo w przypadku kierowców, którzy wyprzedzają przed przejściem dla pieszych, nie ustępują pierwszeństwa pieszemu lub parkują w pobliżu przejścia dla pieszych.

Na jednym z bardziej niebezpiecznych przejść dla pieszych, Mława, ul. Reymonta,  pojawiły się napisy przypominające pieszym, wchodzącym na jezdnię, by najpierw spojrzeć: „PATRZ W LEWO” i „PATRZ W PRAWO”, upewnić się, że można bezpiecznie przekroczyć jezdnię. Inicjatywa takiego przedsięwzięcia została zrealizowana we współpracy Komendy Powiatowej Policji w Mławie z Urzędem Miasta w Mławie.

Działania „BEZPIECZNE PRZEJŚCIE” prowadzone przez mławską Policję potrwają do końca dnia.

źródło: mł. asp. Aneta Prusik KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapoznaj się ze szczegółami TUTAJ