Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Mariusz Dziubiński DariuszLampkowski kandydat do Rady Powiatu Mławskiego kandydat do Rady Miasta Mława wybory samorządowe 2018
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Stupsk. Wakacyjne hece w gminnej bibliotece


Gminna Biblioteka Publiczna w Stupsku z myślą o dzieciach spędzających wakacje w domu zorganizowała cykl zajęć pod nazwą „Wakacyjne hece w bibliotece”.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

W dniach od 10 do 14 lipca zajęcia odbywały się w GBP Filii w Konopkach. Dzieci wzięły udział w zajęciach rozwijających zdolności plastyczne. Prowadziła je Pani Bożena Zadrożna mieszkanka Konopek i pod jej okiem powstały piękne prace, wykonane techniką decoupage. Podczas zajęć nie zabrakło również wesołych gier i zabaw. Odbyły się również wyprawy książkowe w baśniowe krainy.

 GBP Filia w Dąbku również zadbała, aby mali mieszkańcy tejże miejscowości nie mogli narzekać na nudę. Dzieci przez cały okres wakacyjny mogą uczestniczyć w zajęciach plastycznych i wycieczkach plenerowych zorganizowanych przez bibliotekę.

 W dniach od 17.07.-28.07.2017r. zajęcia odbywały się w GBP w Stupsku. Był to bardzo aktywny czas, każdego dnia bibliotekę odwiedził gość specjalny, m.in. piłkarz, policja, leśnik, pani Ania z zaprzyjaźnionej biblioteki z Wiśniewa. Ogromną atrakcją okazała się piesza wycieczka do Ochotniczej Straży Pożarnej. Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda praca strażaków, wóz bojowy i jego wyposażenie, jak również polać wodą z prawdziwego węża strażackiego. Ostatniego dnia postanowiliśmy trochę poucztować i pozwoliliśmy sobie na małą rozpustę. Dzieci zamieniły się w małych kucharzy i razem z paniami zrobiły pyszne gofry i sałatki owocowo lodowe . Odwiedziliśmy również pocztę i wysłaliśmy kartki, które robiliśmy na zajęciach z panią Anią.

Były to bardzo intensywne, ale również udane tygodnie, dzieciaki nie mogły narzekać na nudę i przy okazji nawiązać nowe znajomości. Dziękujemy za zaufanie i tak liczne uczestnictwo w zajęciach. Duże zainteresowanie zajęciami, jak również frekwencja dzieci utwierdza nas w przekonaniu, że taka forma organizacji czasu wolnego w okresie wakacyjnym jest jak najbardziej pożądana.

źródło i fot. GBP w Stupsku

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500