Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
zakaz handlu w niedziele kalendarz 2018 niedziele wolne od handlu
Logo

Działdowo: W zamian za nocleg…okradał właściciela mieszkania


Mieszkaniec Działdowa w zamian za pomoc na działce i przy pracach ogrodowych pozwalał nocować w swoim mieszkaniu innemu Działdowianinowi. Jednak po kilku dniach zauważył, że z jego mieszkania zaczynają ginąć różne rzeczy. Podejrzewając, że może za tym stać „pomocnik” o wszystkim opowiedział swoim bliskim i zgłosił sprawę policjantom. Ci podczas interwencji zatrzymali podejrzanego o kradzież młodzieńca.

szkolenia mława koparki oskar inkubator

Do kradzieży rzeczy z mieszkania 67-latka doszło w okresie od 15 do 30 lipca tego roku. W tym czasie w mieszkaniu pokrzywdzonego mężczyzny przebywał 17-letni Działdowianin, któremu mężczyzna użyczył noclegu w zamian za pomoc na działce i przy wykonywaniu drobnych prac ogrodowych. Po pewnym czasie mężczyzna zorientował się, że z mieszkania poginęły mu różne rzeczy, w tym maszyna do szycia, ładowarka do telefonu i pieniądze. O spostrzeżeniach powiadomił swoich bliskich. Po rozmowie z chłopakiem, kazał mu opuścić mieszkanie, jednak ten nadal przychodził na nocleg wykorzystując nieuwagę 67-latka. W poniedziałek wczesnym rankiem z wizytą u Działdowianina byli bliscy i wówczas ujawnili śpiącego w jednym z pomieszczeń mieszkania 17-latka. O odkryciu poinformowali policję. Ujęli podejrzanego i przytrzymali do czasu przyjazdu funkcjonariuszy.

W tym samym dniu młodzieniec usłyszał zarzuty, do których się przyznał. 17-latek odpowie za kradzież pieniędzy i rzeczy o łącznej wartości przeszło 1600zł oraz za naruszenie miru domowego. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KWP Olsztyn

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz