Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

W najbliższym czasie nie będzie modernizacji mławskiego stadionu


Co pewien czas powraca dyskusja o wspieraniu w różnych formach sportu w Mławie. Ostatnio taki głos padł na czerwcowej sesja rady miasta, gdzie radny Henryk Kacprzak tym razem apelował do burmistrza Sławomira Kowalewskiego o sprawdzenie zasadności udzielania dotacji dla Klubu Sportowego Mławianka, gdzie według radnego od sześciu lat nie odbywa się zebranie sprawozdawcze. Apelował o spowodowanie, żeby takie zebranie się odbyło. Przy odpowiedzi na ten apel padła ważna deklaracja burmistrza. Nie będzie 1% budżetu z przeznaczeniem na sport, gdyż są pilniejsze potrzeby. Nie będzie modernizacji stadionu.

Słoneczne ogrody Mława

Odnosząc się do apelu radnego Kacprzaka burmistrz wyjaśnił, że nie ma kompetencji, by wpłynąć na władze stowarzyszenia w kwestii zebrań. Zapewnił jednak, że klub z udzielonej dotacji rozlicza się rzetelnie. W swojej wypowiedzi poruszył też kwestię modernizacji miejskiego stadionu.

Proszę zauważyć, jaka jest baza sportowa w naszym mieście. Ona jest coraz lepsza. To rozbudza apetyty, żeby jeszcze lepszy był nasz miejski stadion, który został wybudowany i oddany do użytku w 1976 r. Płyta główna i bieżnia okólna nie została od tamtego czasu zmieniona. Mamy dokumentację techniczną, pozwolenie na budowę, rekomendację Polskiego Związku Lekkiej Atletyki do Ministra Sportu i Turystyki, żeby ten obiekt modernizować i budować. Ale ministerstwo daje mizerne środki na realizację tego typu przedsięwzięć. Do 50%, nie więcej jak 1 mln zł. A zakres modernizacji jest obszerny i kosztowny, bo ok. 10 mln zł. W związku z tym nawet nie wnioskuję do rady o takie zadanie inwestycyjne – mówił burmistrz Kowalewski.

Burmistrz zadeklarował również, że nie zamierza przeznaczać na sport 1% budżetu miasta, co stanowiłoby rocznie kwotę ok. 1,5 mln zł. Wśród pilniejszych dla miasta potrzeb wymienił oświetlenie, nakłady na drogi gruntowe i asfaltowe wyeksploatowane.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

16
KOMENTARZE

1500
djSong

Nie ma takiej drogi, której nie da się wyremontować, nie ma takiego stadionu, którego nie da się zmodernizować.

Mind

Nie ma takiej wladzy, ktorej nie da sie odsunac.
Nie ma takiego burmistrza, ktorego nie da sie wymienic

Arek

Burmistrza da się wymienić, ale muszą chcieć tego większość mieszkańców. Jak nie przejrzą na oczy i nie dadzą już sobie mydlić oczu słodkimi słówkami Kowalewskiego, z dostrzegą, że On dba o interesy biznesu. A to co robi dla mieszkańców to czysty PR, darmowa kampania wyborcza pod pretekstem promowania miasta, wykupienie przez jego zaplecze portalu internetowego, gdzie się tylko dobrze pisze o burmistrzu. Ludzie to kupują i wtedy jest jak jest…

z bliska

Arek—słusznie prawisz, ale jeśli śledzisz pracę Ratusza i Rady, powinieneś wiedzieć że nie wystarczy tylko wymienić Burmistrza, trzeba także a może przede wszystkim wymienić jego doradce, który parę lat temu sprytnie uciekł z funkcji Burmistrza aby zając miejsce Skarbnika naszego budżetu/aż dziw że na tą zmianę zgodził się P. Rakowski/ i właśnie ten doradca SKARBNIK, ma bardzo dobre kontakty z mławskim biznesem i nie tylko, o czym pisze w innym komentarzu, i teraz Burmistrz mając takiego doradce, który nad wyraz poznał doskonale miejskie układy i z tych rad korzysta i tak kółko się zamyka w myśl przysłowia JA CIEBIE TY… Czytaj więcej »

z bliska

I tak swym pytaniem Heniu Kacprzak przyczynił się do upadku sportu w Mławie, bo czym że jest deklaracja Burmistrza że nie będzie 1% procentu dla sportu, / ale będzie na imprezy MEGITZA/, to bardzo przykre że Radny były piłkarz, Mławianin Roku, który właśnie dzięki grze w piłkę wypłynął na szersze wody w mławskiej społeczności i tak się odpłaca, za przeproszeniem sra we własne gniazdo, które wyniosło go na szczyty popularności, czy tak trudno było wejść do biura MKS albo wręcz wprosić się na Zarząd i zmobilizować tych młodych ludzi do działania, tym bardziej że sprawuje się funkcję Radnego, czy po… Czytaj więcej »

Anonimowo

Oj jak latwo jest oskarzać z przed monitora. Z bliska, ty sie dorobisz kiedys za te swoje wypowiedzi i ten nie pohamowany jezyk, oj dorobisz sie. A te pllkarzyki mlawskie sa leniwe i w sumie nic im sie nie nalezy. Kiedy byly lata ich swietnosci? – wieki temu, obene 40-latki tego nie pamietaja.

z bliska

Anonimowo —powinieneś czytać posty ze zrozumieniem, a nie pisać dla samego pisania, w moim pocie to nie są oskarżenia to znajomość faktów i spraw którymi zajmuje się Radny HENIO, jak widać z przed monitora łatwo jest pisać i wygrażać innym którzy mają swe zdanie pamiętaj że w internecie nic nie ginie, i możesz się dorobić tego że ten dziób fałszywy ktoś ci zamknie, i spadnie maska anonimowości!!!!!!

Gall Anonim

Popieram. Jest nawet takie przysłowie – Hulaj dusza piekła niema. Skoro Klub ma problem żeby ogarnąć własną du*pe i zwołać zebranie sprawozdawcze to dlaczego mamy przysparzać mu kolejnych problemów obcinając fundusze?

jan

Kowalewski na prezydenta San Escobar!!!

potrzeba

czekamy na boisko i sztuczne lodowisko

Anonimowo

Nie będzie remontu stadionu, nie będzie remontu kina, bo po co – burmistrz nie gra i nie chodzi do mławskiego kina

somat

W sumie to może i lepiej, niech robią drogi a nie boisko.

Rayden

Przeciez Burmistrz Woli Megitzę: Razem dla Mławy- Razem dla Powiatu.

Brudne buty od żużla

Proponuję Partnerstwo Publiczno-Prywatne, zmodernizować, postawić bramki na wejściu, pobierać opłaty od godziny grania w piłkę, huśtania się dziecka… Taki klub jak Mławianka Mława z tradycjami i ogólnie miasto zasługuje na porządny stadion. A może jakiś developer postawi tu bloki i na dachach płyta do grania ? Lub proponuję przeprowadzić tu rekonstrukcję ” Bitwy co z Mławą ? ” To jest myśl!

normal

Panie burmistrzu, rok temu mówił Pan, że remont będzie podzielony na dwa etapy. Miało powstać amfiteatrum dla skoków o tyczce czyli dodatkowa mała trybuna. Bieżnia dookólna miała mieć nawierzchnię syntetyczną. Stadion rozgrzewkowy za hotelem – w późniejszym terminie. Mówił Pan, że to już pewne. Miało to być rozdzielone na dwa lata 2018-19. Pamiętam Pana deklarację na spotkaniu z tyczkarzami. To wszystko już jest nieaktualne?

Karol

a mławska skocznia o tyczce to już jest otwarta?