Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Rewitalizację terenu przy komorze celnej na Wólce wykona spółka Novum ze Szczytna


Koncepcja Novum.

Wkrótce ruszy rewitalizacja skweru na Wólce. Podpisaniem umowy ze spółką Novum ze Szczytna na początku lipca br. zakończyło się powtórne postępowanie konkursowe na opracowanie rewitalizacji i przekształcenia obszaru miejskiego przy ul. Dworcowej w Mławie w miejsce przyjazne mieszkańcom miasta.

Tak w pierwszym, jak i w drugim postępowaniu o możliwość realizacji zaproponowanego przez siebie projektu ubiegały się mławska firma „Ogródeczek” oraz spółka Novum ze Szczytna.

Koncepcja Marcina Ogrodowczyka. [kliknij, żeby powiększyć]

Zagospodarowanie terenu dawnego parku przy byłej komorze celnej, to pomysł, na który zagłosowała największa liczba mieszkańców naszego miasta spośród propozycji złożonych w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2016. Autorem opracowanej wówczas koncepcji jest Marcin Ogrodowczyk, student Architektury Krajobrazu i mieszkaniec Wólki. Jego projekt zakładał przywrócenie zaniedbanemu parkowi przy dawnej komorze celnej jego dawnej funkcji rekreacyjnej, a do tego  kino plenerowe, estradę, siłownię i plac zabaw dla dzieci.

Pierwsze postępowanie konkursowe ogłoszono w marcu 2017. Przystąpiły do niego firmy Serwis Ogrodniczy „Ogródeczek” z Mławy i spółka Novum ze Szczytna. Postępowanie zakończyło się unieważnieniem konkursu w dniu 28 kwietnia. Jako powód do unieważnienia miasto uznało wady w obu złożonych ofertach – jedna z prac nie spełnia wymogów ze względu na brak zaprojektowania i wykonania przyłącza i oświetlenia terenu, druga – posiadała wadę związaną z zagospodarowaniem terenu poprzez lokalizację boiska siatkowego w miejscu słupa SN.

Koncepcja firmy Ogródeczek. [kliknij, żeby powiększyć]

Na początku maja urząd miasta ponownie ogłasza konkurs, modyfikując jednocześnie jego warunki. Jako dodatkowe wymogi wprowadza wykluczenie możliwości oświetlenia solarnego, konieczność wykonania ogrodzenia parku oraz rocznej pielęgnacji trawników i nasadzonej roślinności. Podobnie jak w pierwszym konkursie, kryteria oceny złożonych ofert pozostały subiektywne. Obiektywnym kryterium pozostała cena, która w ocenie ofert waży 5%. Ocena zaproponowanych urządzeń pod względem ilościowym i jakościowym stanowiła 40%, a ocena zagospodarowania terenu pod względem wykorzystania przestrzeni waży 55 %.

W drugim postępowaniu oferty złożyły te same firmy. Serwis Ogrodniczy „Ogródeczek” zaproponował cenę 299 882, 05 zł, za którą otrzymał 5 pkt w kryterium cena. Oferent zaproponował 5 urządzeń placu zabaw i 3 placu siłowego. Ocena w kategorii proponowanych urządzeń przyznana przez komisję wyniosła 30 pkt / na max. 40/. Zagospodarowanie terenu zostało ocenione również na 30 pkt / na 55 max./. Spółka Novum zaproponowała cenę 300 000 zł i otrzymała w kryterium ceny 4,99 pkt / na max. 5/. W kryterium urządzenia oferent zaproponował 11 urządzeń placu zabaw i 4 placu siłowego, otrzymując 35 pkt /na max. 40/. Zagospodarowanie terenu ocenione zostało na 45 pkt / na 55 max./.

Oceny ofert dokonywała komisja konkursowa pod przewodnictwem miejskiego architekta Krzysztofa Zakrzewskiego. Teraz spółka Novum ma czas do końca listopada na realizację wszystkich prac związanych z zagospodarowaniem terenu.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

25 - liczba komentarzy w artykule "Rewitalizację terenu przy komorze celnej na Wólce wykona spółka Novum ze Szczytna"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Krzysztof Ogrodowczyk
Gość

Proszę komentatorów o znikomej wiedzy w temacie o komentarze bardziej „na temat” lub „doczytanie” brakującej wiedzy. Jeśli ktokolwiek chciałby się czegoś więcej dowiedzieć na temat proponowanych przeze mnie rozwiązań nie mam nic do ukrycia i służę informacją i pomocą. Ocenę projektów pozostawiam mieszkańcom i wyborcom „Projektu obywatelskiego”.

Obserwator
Gość

Piękna odpowiedz. Bardzo rzeczowa i pokazująca, jak Urząd Miasta ma nas w tyłku. Gratuluę odwagi Panie Krzysztofie

Krzysztof Ogrodowczyk
Gość
Przepraszam „zawiedzionych” naszym projektem. Zaproponowane przez nas rozwiązanie zawierało co prawda trzy urządzenia, ale każde z nich składało się z trzech stanowisk, czyli razem 9(słownie:dziewięć!!!). nie widziałem wcześniej projektu firmy NOVUM, a z informacji o wyborze projektu wiem,że konkurencyjny projekt zawierał 4 urządzenia. nie podano jednak, czy są to urządzenia jedno-, dwu-, czy trójstanowiskowe, a to chyba ma znaczenie przy liczeniu sztuk.W pierwszej turze konkursu zaproponowaliśmy oświetlenie solarne z modulowanym trybem pracy na najnowszej generacji ogniwach i akumulatorach.to rozwiązanie pozwoliło by uniknąć bardzo kosztownej przebudowy linii energetycznej (przewidywany koszt to ok.90tyś złotych do kasy spółek energetycznych zamiast na uatrakcyjnienie skweru)… Czytaj więcej »
J.G.
Gość

Tego samego architekta, któremu nie podobał się pomnik papieża Jana Pawła II przy kościele ? Pomnik rzekomo zaburzył koncepcję urbanistyczną miasta.

Gość
Gość

TO NIE JEST CAŁY TERN . PROJEKT P. OGRODOWCZYKA ZAKŁADAŁ ZAGOSPODAROWANIE TERENU OD „KOMORY” DO UL.MONIUSZKI .NOVUM ZAGOSPODARUJE OD „KOMORY” TYLKO STARY OGRÓD KOLEJOWY, TO POŁOWA TERENU…….MIASTO PORAŻKA !!!!!

TuptupPG
Gość
To co mówicie to demagogia. Każdy chce jak najwięcej od miasta, ale jak wam odniosą cenę za nieczystości albo podatek o kilka groszy to wielka afera.To jest zoptymalizowana forma. Jak najwięcej za jak najniższą cenę i stosunek jakości do ceny. Zrobili by trzy urządzenia to byłby krzyk , że nie ma. To samo z urządzeniami placu zabaw. Ogarnijmy się trochę. Zlikwidowali płatne parkingi w sobotę, dorzucają kasę do wody czy tam ścieków (dokładnie nie wiem). Ciekawe czy chociaż jedna z osób komentujących gdyby zamieniła się miejscami to by postąpiła inaczej. A komentarze typu „buuuuuuuu” są chyba od ludzi sięgających mułu… Czytaj więcej »
Marek
Gość

jak już to „dorzucali” i to nie swoją kasę a mieszkańców.

ramzes
Gość
Po pierwsze to likwidacja płatnych parkingów w sobote to nie była ich „łaska” a podporządkowanie się jurysdykcji Naczelnego Sądu Administracyjnego. Po drugie – dopłata do „wody czy tam ścieków” nie byłaby konieczna gdyby UM zbytnio nie interesował się interesem zewnętrznej firmy modernizującej „naszą” (bo nasza – miejska – praktycznie już nie jest) oczyszczalnię. To w gestii Francuzów było zadbać o kasę na budowę skoro sami chcieli to zrobić a nie miasta. No ale co oczekiwać po wyborze firmy z kapitałem własnym 100 tysięcy? „Jak najwięcej za jak największą cenę” – Lex Szyszko? Powycinać drzewa bo nie można ich zostawić i… Czytaj więcej »
Do Tuptup
Gość

Niczego nie dorzucaja, a parkingi bez oplat w sobote zrobili z orzymusu, a nie z wlasnej dobrej woli.

Jarząbek
Gość

Buuu…. 😀
Ratusz się odezwał
Myślisz, że jesteś fajny?
Nawiązujesz do wody, a więc: czy mądrą decyzją odnośnie oczyszczalni jest PPP i jej dzierżawa na 33 lata? – nie sądzę.
Zaraz będą kolejne podwyżki cen. W tej sprawie mieszkańcy kilku miast w Polsce zdobyli doświadczenie i niestety płacą i PŁACZĄ
Bezpłatne parkingi w sobotę to nie decyzja lokalna, a więc Twoje nawiązanie do tego tematu ma się nijak.

wpDiscuz