Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Kolorowa malwa z papieru Codziennik inspiruje tutorial
Pumpjack Party Game Google Play
Logo

Z Kwidzyna Dąbkowiacy wrócili z I nagrodą


Zespół ludowy Dąbkowiacy z Dąbku zajął I miejsce na X Ogólnopolskich Spotkaniach Kapel i Zespołów Ludowych w Kwidzynie. Spośród 18 występujących tam zespołów, nasi artyści zaprezentowali się najlepiej, chociaż był to ich debiut na tym festiwalu. Do domu wrócili z dyplomem i pucharem ufundowanym przez wójta gminy Kwidzyn.

Ogólnopolskie Spotkania Kapel i Zespołów Ludowych w Kwidzynie to impreza z wypracowaną,  kilkunastoletnią tradycją. W tym roku odbywała się w dniu 1. lipca. Na scenie zaprezentowało się 18 zespołów ludowych m.in. z Kaszub, Warmii, Mazur a nawet bardziej odległych zakątków naszego kraju, jak Skierniewice, czy Jelenia Góra. Do miejsca występów i prezentacji zespołów na centralnym Placu Jana Pawła II wszystkie zespoły maszerują spod budynku Kwidzyńskiego Centrum Kultury w barwnym i wesołym korowodzie.

W pierwszej części imprezy zespoły rywalizują o puchary ufundowane przez  wójtów Ryjewa, Gardei, Sadlinek i gminy Kwidzyn, burmistrzów Prabut i Kwidzyna oraz starostę kwidzyńskiego. Druga część, to prezentacje zespołów i wspólne biesiadowanie. Organizatorem spotkań jest zespół Powiślanki, który na niwie artystycznej działa już od 17 lat.

red.

źródło i fot. Dąbkowiacy

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

2 komentarze

  1. folk 11/07/2017 o 16:24

    Super 🙂 Brawo!!

  2. Ewa 07/07/2017 o 11:55

    Gratulacje!!!! Jesteście wspaniali :*

Skomentuj

Portal codziennikmlawski.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Prosimy jednak o zachowanie kultury i nie używanie słów powszechnie uważanych za wulgarne i obraźliwe.
Nie upowszechniamy Twojego adresu e-mail.