Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Pracownia Rozwoju Inkubator Mława kursy operatorów maszyn koparki koparko-ładowarki, walec drogowy OSKAR
Logo
meblolux

Najwyższa zdawalność egzaminu maturalnego w I LO w Mławie


Znane są już wyniki zdawalności tegorocznego egzaminu maturalnego. Najwyższą w tym roku może pochwalić się I Liceum Ogólnokształcące im. St. Wyspianskiego w Mławie. Niewiele niższe wyniki osiągnęły Katolickie Liceum Ogólnokształcące oraz Liceum Ogólnokształcące Akademickiego Centrum Kształcenia.

Zdawalność wg. danych zebranych ze szkół w powiecie mławskim.

W powiecie mławskim do egzaminu maturalnego w maju br. przystąpiło 575 absolwentów liceów ogólnokształcących i techników, zdało go 423. Wskaźnik zdawalności w szkołach określony jest na podstawie liczby absolwentów, którzy do egzaminu maturalnego przystąpili. W niektórych szkołach jednak część uczniów otrzymuje świadectwo ukończenia szkoły i nie przystępuje do egzaminu maturalnego. Tak podziało się w Liceum Ogólnokształcącym ACK i w liceum ZS nr 3, gdzie do matury nie przystąpiło 31% uczniów , a także w technikach w ZS nr 1, gdzie nie przystąpiło 16% uczniów.

Wyniki zdawalności w powiecie mławskim są nieco niższe niż średnie wyniki w kraju, ale wyraźnie niższe niż w województwie mazowieckim. W powiecie mławskim wynosi ona 74 %, w kraju 78,5 %, a na Mazowszu 80%. Znacznie gorzej powiat mławski wypada na tle wyników osiągniętych w powiatach sąsiednich. Gorzej od nas wypada jedynie powiat żuromiński, ze zdawalnością na poziomie 72 %. Jako ciekawostkę można podać, że najniższą  w województwie zanotował powiat ostrołęcki, gdzie egzamin zdało 52 % absolwentów. Na drugim biegunie (pomijając miasta na prawach powiatu) znalazły się powiaty lipski i sierpecki, ze zdawalnością 87 %.

Pełne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, uwzględniające również wyniki absolwentów zdających poprawki, będą znane 12 września br. i wtedy może się okazać, że niektóre nasze szkoły uzyskają nawet 100% zdawalność.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

23 - liczba komentarzy w artykule "Najwyższa zdawalność egzaminu maturalnego w I LO w Mławie"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Agata
Gość

Do poinformowany: też pewno dzięki Pani Wdowiak, byłej matematyczce z I LO…

Czytelnik
Gość

Niestety, nie ona przygotowywała tegorocznych maturzystów.

romek
Gość

Do: niegdyśuczennica – na pewno wiedzę przekazała ci szkoła, a nie rodzice. Oni mogli wesprzeć cię tylko korepetycjami. Ulga „że już nie muszę tam chodzić”, świadczy raczej o tym, że nie byłaś zbyt akceptowana przez rówieśników i nie czułaś się wśród nich dobrze, a nie o poziomie szkoły. Samo to, co piszesz o SWOJEJ szkole, niezbyt dobrze o tobie świadczy, mimo tych studiów z wyróżnieniem. Znam takich, co nawet „zapomnieli” jak nazywała się ich wychowawczyni…ale to tylko świadczy o człowieku.

mgr pałka
Gość

Jakoś mocno tu powiało belferskim tonem 😉

niegdyśuczennica
Gość

Na szczęście nie wszyscy kończą medycynę, stomatologię lub informatykę! Świat byłby bardzo smutny. Pozdrawiam 🙂

Leszek Nowak
Gość

Uważam, że przy obecnym poziomie trudności matur, niezdanych nie powinno być w ogóle. Wymagany wynik zaledwie 30 procent osiągnąłby spokojnie systematycznie uczący się gimnazjalista lub człowiek nawet kilkadziesiąt lat po maturze. Sam zrobiłem sobie taki sprawdzian, próbując rozwiązać tegoroczne testy maturalne z polskiego, angielskiego i matematyki, i spokojnie bym zdał, a jestem już dawno po maturze i wiele z niej pozapominałem. Mimo wszystko przekroczenie 30 procent nie jest żadnym wyzwaniem. Szkoda, że matury coraz łatwiejsze, a wyniki wciąż nie zachwycają.

Kasia
Gość

Ja dobrze wspominam nasz mławski ekonomik. Pozdrawiam 🙂

wspomnienie 1 lo
Gość

byliśmy dość spokojną klasą, ale nasz wychowawca nie chciał nas zabierać na wycieczki!! w ciągu 4 lat z trudem udało się wyprosić 2 jednodniowe coolturalne wyjazdy, do opery i do teatru, przy czym ten do teatru mniejt udany, bo spektakl odwołano i „pocałowaliśmy klamkę” :DDDD 😛

wpDiscuz