Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
fiołek alpejski kącik kreatywny codziennik inspiruje
Logo

Bużycka i Kwieciński na podium w Suszu


Troje mławskich triathlonistów wzięło udział w zawodach Susz Triathlon 2017. Dwoje z nich stanęło na podium w swoich kategoriach wiekowych. Ta sztuka udała się Mai Bużyckiej i Sebastianowi Kwiecińskiemu.

Dwudniowe zawody rozpoczęły się od zmagań w aquathlonie. Na dystansie 400 metrów pływanie i 2000 metrów biegiem rywalizowała wspomniana na wstępie Bużycka. Do mety dotarła po czternastu minutach i dziewiętnastu sekundach. Ten czas wystarczył do zajęcia dziewiątego miejsca w klasyfikacji generalnej. Wśród rówieśniczek, czyli zawodniczek, które nie skończyły 16. roku życia, była trzecia.

W sobotę 24 czerwca walczył także Kwieciński. Na dystansie sprinterskim w grupie Age Group rozegrano mistrzostwa Polski. W generalnym zestawieniu nasz reprezentant musiał się zadowolić siedemdziesiątą siódmą lokatą. Za to w kategorii M40 przegrał jedynie z dwom rywalami. W ten sposób sięgnął po brązowy medal. Złoto przegrał z Dawidem Stworem z Bielska-Białej o niespełna cztery minuty.

Dzień później na starcie stanęła Bużycka. Wspólnie z koleżanki z Orki Iława (występuje w ich barwach na zawodach, trenuje pod okiem Wojciecha Łachuta) walczyła w mistrzostwach Polski w sztafecie. Mogła się cieszyć z szóstego miejsca – triumfował AZS AWF Katowice.

Ukoronowaniem zmagań była rywalizacja na dystansie 1/2 Iron Man. Na odcinku o długości 127 kilometrów walczył Andrzej Marek. Uzyskując czas 4.58.37 pobił rekord życiowy. W ogólnym zestawieniu był 184 – w kategorii wiekowej M40 został sklasyfikowany na 36. miejscu.

Marek wystąpił pod szyldem Twister Team – do rywalizacji na wyżej wymienionym dystansie przystąpili podopieczni Wojciecha Łachuta z innych miast: Grzegorz Książek, Remigiusz Kubler, Daniel Jakimiuk oraz Tomasz Dąbrowski. Najszybciej do mety dotarł Jakimiuk, uzyskując trzydziesty siódmy czas.

RS

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

4 - liczba komentarzy w artykule "Bużycka i Kwieciński na podium w Suszu"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Mławiak
Gość

Gratulacje! Ciężka praca i wytrwałość popłaca.

Janusz
Gość

GRATULACJE dla wszystkich podopiecznych Wojtka.

obserwator
Gość

Super osiągnięcia! Triathlon to ciężki sport, tylko dla twardzieli , warto o nim mówić. GRATULACJE!!!

kibic
Gość

Gratulacje dla wszystkich!

wpDiscuz