Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Szkolenia Inkubator Mława profesjonalny opiekun
Pumpjack Party Game Google Play
Logo

Bużycka i Kwieciński na podium w Suszu


Troje mławskich triathlonistów wzięło udział w zawodach Susz Triathlon 2017. Dwoje z nich stanęło na podium w swoich kategoriach wiekowych. Ta sztuka udała się Mai Bużyckiej i Sebastianowi Kwiecińskiemu.

Dwudniowe zawody rozpoczęły się od zmagań w aquathlonie. Na dystansie 400 metrów pływanie i 2000 metrów biegiem rywalizowała wspomniana na wstępie Bużycka. Do mety dotarła po czternastu minutach i dziewiętnastu sekundach. Ten czas wystarczył do zajęcia dziewiątego miejsca w klasyfikacji generalnej. Wśród rówieśniczek, czyli zawodniczek, które nie skończyły 16. roku życia, była trzecia.

W sobotę 24 czerwca walczył także Kwieciński. Na dystansie sprinterskim w grupie Age Group rozegrano mistrzostwa Polski. W generalnym zestawieniu nasz reprezentant musiał się zadowolić siedemdziesiątą siódmą lokatą. Za to w kategorii M40 przegrał jedynie z dwom rywalami. W ten sposób sięgnął po brązowy medal. Złoto przegrał z Dawidem Stworem z Bielska-Białej o niespełna cztery minuty.

Dzień później na starcie stanęła Bużycka. Wspólnie z koleżanki z Orki Iława (występuje w ich barwach na zawodach, trenuje pod okiem Wojciecha Łachuta) walczyła w mistrzostwach Polski w sztafecie. Mogła się cieszyć z szóstego miejsca – triumfował AZS AWF Katowice.

Ukoronowaniem zmagań była rywalizacja na dystansie 1/2 Iron Man. Na odcinku o długości 127 kilometrów walczył Andrzej Marek. Uzyskując czas 4.58.37 pobił rekord życiowy. W ogólnym zestawieniu był 184 – w kategorii wiekowej M40 został sklasyfikowany na 36. miejscu.

Marek wystąpił pod szyldem Twister Team – do rywalizacji na wyżej wymienionym dystansie przystąpili podopieczni Wojciecha Łachuta z innych miast: Grzegorz Książek, Remigiusz Kubler, Daniel Jakimiuk oraz Tomasz Dąbrowski. Najszybciej do mety dotarł Jakimiuk, uzyskując trzydziesty siódmy czas.

RS

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

4 - liczba komentarzy w artykule "Bużycka i Kwieciński na podium w Suszu"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Mławiak
Gość

Gratulacje! Ciężka praca i wytrwałość popłaca.

Janusz
Gość

GRATULACJE dla wszystkich podopiecznych Wojtka.

obserwator
Gość

Super osiągnięcia! Triathlon to ciężki sport, tylko dla twardzieli , warto o nim mówić. GRATULACJE!!!

kibic
Gość

Gratulacje dla wszystkich!

wpDiscuz