Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
fiołek alpejski kącik kreatywny codziennik inspiruje
Logo

Nowe Piegłowo. O technologii stosowania RSM


Pokaz sprzętu rolniczego, a także wiedza o zastosowaniu nowych technologii i produktów w rolnictwie  czekała na chętnych rolników w słoneczne, piątkowe południe 21 czerwca w Nowym Piegłowie gm. Szydłowo.

O sposobach nawożenia w uprawach rolnych w oparciu o nawozy płynne RSM®  opowiadał rolnikom przedstawiciel producenta nawozów rolniczych. Słuchacze mogli podzielić się swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniami czy wątpliwościami oraz uzyskać odpowiedzi na swoje pytania. Te najczęstsze dotyczyły warunków atmosferycznych stosowania, sposobach przechowywania, zastosowania w sadach, dostępności (możliwości zakupu- dzierżawy) zbiorników do przechowywania.

Obejrzeć można było też nowoczesny sprzęt rolniczy zarówno do prac polowych jak też stosowania środków chemicznych. Jako ciekawe przykłady można podać choćby prezentowany opryskiwacz samojezdny marki: MATROT MAESTRIA 15.  Jego pojemnik mieści niemal 4 tys. litrów płynu a szerokość robocza rozłożonych ramion to 36 metrów. Nie zabrakło też podstawowej maszyny w gospodarstwie rolnym – ciągnika. Prezentowane były rózne modele, choć głównie była to oferta dla dużych gospodarstw. Wśród wystawianych, te największe dysponowały silnikami o mocy ponad 200 KM. Już tylko na marginesie można wspomnieć, że dzisiejsze maszyny oprócz zalet konstrukcyjnych i funkcjonalnych oferują też pracę w warunkach komfortowych, wyposażając ciągniki w wygłuszane i klimatyzowane kabiny.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Nowe Piegłowo. O technologii stosowania RSM"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Obserwator
Gość

Hmm…

Do Obserwator
Gość

Poznaj troche techniki i potem medrkuj.
Technologia gna do przodu, w rolnictwie tez

wpDiscuz