Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Burmistrz Kowalewski – następnym Prezydentem Polski


fot. UMM

Mamy naprawdę złą wiadomość dla prezydenta Andrzeja Dudy, choć nie płynie ona z sondaży, łaskawych przecież dla urzędującego prezydenta. Właściwie to już w pałacu prezydenckim można zacząć się powoli pakować. Niech tylko przypadkiem, tak jak za prezydenta Komorowskiego nie znikną obrazy i żyrandole. Ta zła wiadomość brzmi: następnym Prezydentem Polski będzie burmistrz Sławomir Kowalewski.

Ta iście kasandryczna dla prezydenta zapowiedź pojawiła się 6 czerwca na facebookowym fan page’u Megitzy. Zapytacie może, kto to jest Megitza i co ma wspólnego z Prezydentem Polski i Mławą? To Małgorzata Babiarz, urodzona w Zakopanem wokalistka, kompozytorka i kontrabasistka, obecnie wynajęta przez burmistrza „twarz” miejskiej kampanii „Kierunek Mława”. To właśnie ona zamieściła wspomniany wyżej wpis, przed którym zadrżał prezydent Duda. A wyglądał on tak:


Kochani Fani. Mam dla Was piękne wieści!!!!! Mam zaszczyt być twarzą i promować cudowne Miasto Mława. Radość!!!!!

Specjalne podziękowania dla wspaniałego człowieka pasji, wiary w ludzi, pogodnego i z konkretnymi predyspozycjami żeby zostać następnym Prezydentem Polski – dla Burmistrza Mławy Sławomira Kowalewskiego. Z głębi serca dziękuję.

KIERUNEK MŁAWA!
Wypatrujcie w całej Polsce takich billboardów i przysyłajcie mi zdjęcia.

fot. Kasia Jarosz I PhotoArt
makeup: Marta Podbielska
hair: Magdalena Korzeniewska
stylist: Kasia Lewandowska
production: McLena Comber & Kasia Kaszuba
Megitza Razem dla Mławy – Razem dla Powiatu

Dla „ogólnopolskiego” wielbiciela muzyki Megitzy przekaz wpisu jest pozytywny i na pozór nie kryje żadnych niespodzianek. Być może niektórzy rzeczywiście pierwszy raz przeczytali, że jest takie – jak napisali na portalu Góral.info – „miasteczko w Mazowieckim jak Mława”, które promować będzie „charyzmatyczna góralka Megitza”.

Gdy jednak trochę uważniej przyjrzeć się wpisowi, można tu znaleźć kilka lokalnych ciekawostek. Pierwsza z nich kryje się tutaj:  production: McLena Comber & Kasia Kaszuba.

W Mławie znajomo brzmi nazwisko Katarzyna Kaszuba, więc nie ma tu zdziwienia, wiemy o kogo chodzi. Nie każdy jednak już wie, że pod profilem  McLena Comber kryje się Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowy urzędu miasta. Dlaczego się kryje, skoro kampania „kierunek Mława” podobno jest urzędowym działaniem mającym na celu promocję miasta? No właśnie, dlaczego?

A druga ciekawostka to pytanie, czy ta kampania jest tylko urzędu miasta? Skąd te wątpliwości? Otóż jak widać w cytowanym powyżej wpisie, zamiast urzędu miasta Mława pojawia się nazwa Razem dla Mławy – Razem dla Powiatu. A to jak w Mławie pamiętamy, hasło wyborcze i strona internetowa komitetu wyborczego burmistrza Sławomira Kowalewskiego z ostatnich wyborów samorządowych.

Najwyraźniej ogłoszenie przez PiS wycofania się z wprowadzenia dwukadencyjności obowiązującej od najbliższych wyborów samorządowych, sprawiło, że nadeszła pora, by rozpocząć kampanię wyborczą do przyszłorocznych wyborów. A ponieważ wiecznie żywa pozostaje zasada, że cel uświęca środki, więc wszystkie chwyty dozwolone. Tylko czy tak być powinno?

ZygZak

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

35 - liczba komentarzy w artykule "Burmistrz Kowalewski – następnym Prezydentem Polski"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Relik
Gość

Zachłanność tego brygadzisty z hali sportowej jest porażająca.

Mario
Gość

San Escobar dla Mławy, łysina dla powiatu !!!

oSa
Gość

Rzecznik to chyba do ministerstwa ciemnoty, propagandy i wciskania kitu. Ale cóż. jaki pan taki kram. I nie zmienią tego billboardy piosenkareczki, która nazywa Mławę miasteczkiem

Mario
Gość

Kowalewski na prezydenta San Escobar !!!! Rzecznik ratusza na premiera !!! Już zbieram podpisy w referendum 🙂

Hehe
Gość

Burmistrza na Prezydenta USA. Zastapi Trumpa, a lewicowe srodowiska beda wniebowziete.

Leszek Nowak
Gość

Nie rozumiem całej tej żółci. Piękna dziewczyna rozsławia nasze miasto, a burmistrz na prezydenta – byłoby super! Wielki zaszczyt dla miasta. Jedyny minus tej kampanii może być taki, że panom przejeżdżającym przy tych bilbordach pewnie ciężko skupić wzrok na drodze 🙂

niedowidze
Gość

Ciekawy plan. Panowie mają się zachwycać góralką? A co dla pań? Mają podziwiać łysinkę?

Mario
Gość

Niektóre panie w Mławie to już podziwiają łysinkę. Jak burmistrz przemówi ładnie ze swoją socjotechniką, to patrzą w niego jak zakochane – nie przesadzam – dosłownie tak jest i wyraźnie to widać na niektórych miejskich imprezach, a nawet na zebraniach osiedlowych. Czarująca ta łysina 🙂

Mario
Gość

No i jeszcze jeden minus byłby Leszku Nowaku (swoją drogą: na jakim stanowisku w ratuszu pracujesz?) Otóż ten minus byłby taki, że jakby prezydentem jakiegoś kraju, już tam nie ważne czy to San Esobar czy nie, został burmistrz Kowalewski, to już nie byłby oczywiście burmistrzem w Mławie. Więc nie wiem czy miałbyś wtedy pracę. No chyba, że zostałbyś jego sekretarzem w San Esobar…

wpDiscuz