Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Ogólnopolska akcja czytelnicza „Jak nie czytam, jak czytam” w „Ekonomiku”


Uczniowie Zespołu Szkół Nr 4 w Mławie 1 czerwca 2017 roku  zebrali  się, aby wspólnie czytać książki przyczyniając się tym samym do rekordu czytania w jednym momencie.

KSP Mława nabór

Celem tej ogólnopolskiej akcji była przede wszystkim promocja czytelnictwa wśród młodzieży, pokazanie, że „czytanie jest modne”, że „można i należy się tym chwalić”. Eksperci podkreślali, iż: „ jedyna nadzieja na wzrost fatalnych wskaźników czytelnictwa leży w młodym pokoleniu”. Dlatego również nasza szkoła z inicjatywy nauczycieli bibliotekarzy, a pod patronatem i ze wsparciem Biblioteki Pedagogicznej włączyła się do akcji wspólnego czytania.

Przed godziną dziesiątą na drugim piętrze na korytarzu szkolnym zgromadziły się trzy klasy technikum –  klasa I TH, III T i III TH. Nauczyciel bibliotekarz Elżbieta Kwiatkowska przywitała przybyłych i przedstawiła cel akcji. Następnie głos zabrała kierownik Biblioteki Pedagogicznej Pani Agata Mierzwa, która uzmysłowiła młodzieży na czym polega ogólnopolska akcja czytelnicza pod hasłem  „Jak nie czytam, jak czytam” i po co jest organizowana, a następnie punktualnie o godzinie  10.00-tej uczniowie rozpoczęli czytanie, które trwało 15 minut.

Na zakończenie Pani Kwiatkowska podziękowała wszystkim uczestnikom akcji – uczniom, dyrekcji, nauczycielom,  a także sojusznikom za zainteresowanie, pomoc i udział w akcji ogólnopolskiej „Jak nie czytam, jak czytam”. Taka frekwencja i zaangażowanie pokazały, że działania biblioteki szkolnej przyniosły owoce, są konieczne i nieodzowne w rozwoju młodego pokolenia. Jest nadzieja, że ta akcja przyczyni się do jeszcze lepszego czytelnictwa w naszej szkole.

źródło i fot. ZS nr 4

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz