Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Zawkrze zarządzenie wspólnotami
Logo

Trwa wielkie wykaszanie rowów przy drogach powiatowych


Powiat w tym roku usunie kompleksowo zakrzaczenie przydrożnych rowów przy wszystkich drogach powiatowych. W ubiegłym roku udało się skutecznie prześwietlić pobocza na około 2/5 dróg powiatowych. Na ten rok pozostało do wykoszenia około 300 km. poboczy i rowów. Obecnie Powiatowy Zarząd Dróg prowadzi intensywne prace na terenie gminy Radzanów.

Działania drogowców są na tyle widoczne i skuteczne, że doczekały się pochwały na ostatniej, majowej sesja rady powiatu. Radni Witold Okumski z Radzanowa i Jacek Szlachta z Dunaju (gm. Stupsk) podziękowali dyrektorowi PZD Leszkowi Ślubowskiemu za skuteczne działania i znaczącą poprawę bezpieczeństwa na drogach na terenie gmin.

Powiatowy Zarząd Dróg zarządza siecią niemal 500 km dróg o statusie powiatowym, nie licząc  tych, w samym mieście Mława. Ich bieżące utrzymanie w należytym stanie kosztowało powiat w ubiegłym roku ponad 780 tys. zł. W ubiegłych latach usuwania krzaków z przydrożnych rowów PZD nie była w stanie prowadzić tak skutecznie jak obecnie. Dopiero od ubiegłego roku bowiem dysponuje nowym ciągnikiem wyposażonym w zestaw koszący, który kosztował powiat 330 tys. zł.

– Ostatnio usuwaliśmy krzaki przy drogach Bogurzynek – Mdzewo – Kowalewo, wcześniej na terenie gminy Lipowiec Kościelny, na drodze Turza – Krępa – Lewiczyn, a także od na drodze od Uniszek Zawadzkich aż do granicy powiatu działdowskiego. Występującym od wielu lat problemem jest zaśmiecanie rowów. Rów przyjmie wszystko – kamienie, folie, pampersy, telewizory, zderzaki. Chciałbym zaapelować do wójtów i sołtysów o zwracanie uwagi mieszkańcom, aby takich rzeczy nie wyrzucać do rowów – mówi dyrektor Leszek Ślubowski.

JK

Na fotografiach: wykaszanie rowów w gminie Radzanów.

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Trwa wielkie wykaszanie rowów przy drogach powiatowych"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Byczek
Gość

Łaaaał!

wpDiscuz