Żak zatrzymał Orła, komplet punktów w B-klasie

Tak się ułożyło, że w dwudziestej drugiej kolejce A-klasy nasze zespoły walczyły z rywalami ze ścisłej czołówki. Pogromów nie było, zmusili faworytów do ogromnego wysiłku. W przypadku Żaka Szreńsk skończyło się nawet na punktowej zdobyczy.

Podopieczni Marka Dobrowolskiego rywalizowali z trzecim w tabli Orłem Sypniewo. Emocji nie zabrakło, zawodnicy obu stron stworzyli sobie po kilka okazji strzeleckich. Ostatecznie wykorzystali po jednej – na listę strzelców w obozie szreńszczan wpisał się Paweł Rudnicki.

Konopianka pojawiła się na boisku lidera z Płońska. Po 10 minutach wyszła na prowadzenie – celnym uderzeniem popisał się Mateusz Pietruś. Niestety kolejnych bramek już nie było, choć okazji strzeleckich nie zabrakło. Strzelali za to gospodarze – tuż przed przerwą wyrównali, a w 52. minucie zadali – jak się okazało później – decydujący cios.

W następnej kolejce Żak zagra na wyjeździe z Kryształem Glinojeck, a Konopianka podejmie ostatnią w tabeli Pełtę Karniewo.

Na taką kolejkę zespoły z B-klasy czekały od początku rundy. Oba sięgnęła po komplety punktów, co w przypadku Tamki oznaczało sukces na wyjeździe. Wynik otworzył już w 1. minucie  Michał Zbysiński, a triumf przypieczętował Tomasz Grzybowski. Natomiast futboliści z Radzanowa ograli na swoim terenie Orlęta Baboszewo. Sukces nie przyszedł łatwo – zacięty bój zakończył się triumfem Wkry 3:2. Bramki dla zespołu prowadzonego przez Pawła Borkowskiego strzelili Zbigniew Kalinowski (2) i Krzysztof Dziurlikowski.

W następnej kolejce Tamka zagra na wyjeździe z Orlętami Baboszewo, a Wkra powalczy w Nasielsku z rezerwami miejscowego Żbika.

PAF Płońsk – Konopianka Konopki 2:1

Konopianka: Ankiewicz – Machnacki (65. Zając), Mikłowski, Kosiewicz, Marach, Skura (75. Grabowski), Mateusz Nosarzewski, K. Nosarzewski, Łapuć, Pietruś, Lis

Żak Szreńsk – Orzeł Sypniewo 1:1

Żak: Retkowski – Rutkowski, Gesek, Ostolski, Piskorski – R. Pisarkiewicz, M. Dwużnik, K. Dwużnik (D. Pisarkiewicz), Komur (Konopacki), Barański (Ogrodowczyk), Rudnicki

Pozostałe wyniki XXII kolejki: Kurpik – Pełta 1:0, Rzekunianka – Mazowsze 0:1, Świt – Wąsewo 0:3, Gryf – Kryształ 1:3, Jutrzenka – Korona 0:2

B-klasa

GKS Gumino – Tamka Dzierzgowo 1:2

Tamka: Miałki – Woźniak, Kwiatek, Barbucha, Dymkowski, Grzybowski, Sobiecki, Dąbrowski, Zbysiński, Perdion (90. Jastrzębowski), Czaplicki (63. Jakóbiak)

Wkra Radzanów – Orlęta Baboszewo 3:2

Wkra: Żółtowski – Michał Keczmerski, Pieńkowski, Brdak, Wojdowski – Marcin Keczmerski (Dziurlikowski ), Strzelec, Czernik, Rutecki, Bieniewicz (Grzywacz) – Kalinowski

Pozostałe wyniki XVI kolejki: Wkra II – Żbik 3:0 – walkower, Opia – MKS II 0:0, GKS Pokrzywnica – Gladiator 5:0