Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
złóż życzenia na portalu codziennikmlawski.pl
Logo

Ciechanów. Już jutro! Spotkanie Motocyklowe i Ciechanowska eXplozja


fot. ilustracyjne

W najbliższą sobotę na błoniach zamkowych odbędą się XIII Ciechanowskie Otwarte Spotkania Motocyklowe. Po mszy polowej zaplanowana jest parada motocykli, następnie pokazy trialu i akrobacji oraz koncerty. Z kolei z placu Jana Pawła II poza miasto wyjadą miłośnicy aut terenowych, uczestniczący w Ciechanowskiej eXplozji 4×4. Przed ratuszem oraz w pobliżu galerii Mrówka zorganizowane będą pikniki i atrakcje.

Motocykliści zaczną zjeżdżać do Ciechanowa na pole namiotowe na błoniach zamkowych już w piątek. W sobotę o godz.14.00 odbędzie się tam msza święta. O godzinie 15.15 spod zamku, przez miasto, na błonia zamkowe przejedzie parada motocykli. Na błoniach o godz.16.15 zaplanowane są pokazy w wykonaniu mistrzów Polski w trialu motocyklowym a na godz. 19.00 koncerty. Wystąpią m.in. zespół Ułani, Wysokie Stężenie Bluesa, Psy Pustyni, Van Zan Trio. Będą konkursy, wystawa klasycznych motocykli, pokaz ognia i wiele innych atrakcji. Organizatorem Ciechanowskich Spotkań Motocyklowych jest klub motocyklowy Wolny Wydech Ciechanów.

W sobotę rano na plac Jana Pawła II zaczną zjeżdżać auta terenowe. W ramach Ciechanowskiej eXplozji 4×4, zgłoszonych wcześniej 40 samochodów ruszy o godz. 9.00 w wyznaczoną pod Ciechanowem trasę, przechodząc tzw. próby, czyli zdobywając punkty kontrolne, gdzie należy wykonać zadania sprawdzające możliwości auta i umiejętności kierowców. Na metę w pobliżu galerii Mrówka dotrą około godz. 17.00. Tego dnia, w tym miejscu oraz przed ratuszem przygotowane zostaną atrakcje dla dzieci i dorosłych. Na placu Jana Pawła II od godz. 9.00 trwać będą pokazy samochodów specjalistycznych, terenowych, militarnych. Podczas pikniku będzie można m.in. zbadać cukier, zmierzyć ciśnienie, bezpłatnie wykonać makijaż czy skorzystać z masażu. Zaplanowane są wykłady, konkursy, zabawy. Tego typu atrakcje zostaną przygotowane również przy Mrówce. Będzie można wypróbować, również jak działają alkogogle, do dyspozycji dla dzieci będzie dmuchana zjeżdżalnia, samochodziki. Bezpłatnie badany będzie wzrok. Po przyjeździe uczestników na metę zostaną rozdane nagrody. Około godz. 18.00 rozpoczną się koncerty. Zagra między innymi zespół Łukasza Juszkiewicza „YUSH”.

Organizatorem Ciechanowskiej eXplozji jest ciechanowskie środowisko offroadowe, we współpracy ze Stowarzyszeniem Wspierania Edukacji „Zrozumieć Siebie” oraz ciechanowskim hufcem ZHP.

Sobotnie wydarzenia patronatem objął prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

źródło: UM Ciechanów

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz