Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Zawkrze zarządzenie wspólnotami
Logo

Snajper rozbił Koronę, GKS zdobył Sochocin


Maciej Warecki

Beniaminek ze Strzegowa odniósł piąte zwycięstwo w sezonie. W tabeli przeskoczył Wieczfniankę, która nie sprostała na wyjeździe Tęczy Ojrzeń. Konkurentom z Makowa Mazowieckiego, a konkretnie Pawłowi Kowalkowskiemu, nie dali rady futboliści z Szydłowa.

Reprezentanci GKS-u rywalizowali w Sochocinie z miejscową Wkrą. W pierwszej połowie nie zdołali się jeszcze przedrzeć przez szyki defensywne gospodarzy. Impas strzelecki dopiero na początku drugiej odsłony przełamał Maciej Warecki. Najlepszy strzelec zespołu z powiatu mławskiego wykorzystał z zimną krwią błąd obrońców.

Kolejne minuty należał już do Kamila Kruszewskiego. Najpierw pokazał się z dobrej strony.  Strzelił drugiego gola dla Strzegowa, wykorzystując daleki wykop bramkarza Mateusza Bońkowskiego. Potem jednak już się nie popisał. Nie wykorzystał rzutu karnego, co na szczęście nie miało żadnego wpływu na przebieg rywalizacji.

Wieczfnianka poległa w Ojrzeniu, tracąc bramki za sprawą celnych uderzeń ze stałych fragmentów gry. Najpierw Adrian Sodoma skapitulował po strzale z wolnego, potem nie dał rady zatrzymać karnego bitego przez Rafała Traczyka.

Korona przegrała z Makowianką – defensywa zespołu prowadzonego przez Włodzimierza Gorczycę nie potrafiła znaleźć sposobu na Kowalkowskiego. Najlepszy strzelec ligi okręgowej  pokonał Przemysława Węgierskiego aż cztery razy. Szydłowianie odpowiedzieli dwukrotnie, na listę strzelców wpisał się Marcin Rosocha i Piotr Karpiński.

Kolejna kolejka zostanie rozegrana już w środę 24 maja. W tym terminie wszystkie nasze zespoły zagrają na swoich boiskach – Korona powalczy z Nadnarwianką, GKS z Makowianką, a Wieczfnianka z Borutą Kuczbork.

Wkra S. – GKS Strzegowo 0:2

GKS: Bońkowski – Kamiński, Gawryszewski, Lubiński, Miszczyński, Wierzbicki, Lubański, Kobielski (65. Pauba), Cieśliński (75. Besser), K. Kruszewski, Warecki

Makowianka Maków Mazowiecki – Korona Szydłowo 5:2

Korona: Węgierski – Kacprzak, Karpiński, Kłos, Kieczmer (65. Różycki), Kacper Małecki, K. Bartkowski (75. Grędziński), Tuporowskyj, Kućko, Bartnikowski (85. J. Bartkowski), Rosocha

Tęcza Ojrzeń – Wieczfnianka Wieczfnia 2:0

Wieczfnianka: Sodoma – Sarnowski (83. Kuskowski), Palewski, Jankowski, Żbikowski, Dziubiński, Szmyt, Kaczerski (68. Dudziński), Kędzierski (46. D. Kołakowski), Melchinkiewicz, Markiewicz.

 Pozostałe wyniki XXV kolejki: Korona O. – Sona 2:0, Żbik – Iskra 3:2, Nadnarwianka – KS CK Troszyn 6:2, Wkra Ż. – Orzyc 6:0, Boruta – Wkra B. 1:1

 

 

 

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz