Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
przychodnia alfamed
Logo

Projekt „Świadomy Senior” w Stupsku. Warsztaty prozdrowotne


Piąte spotkanie w ramach projektu Gminy Stupsk „Świadomy Senior” odbyło się w tematyce „Choroby kardiologiczne wieku podeszłego – profilaktyka i leczenie”.

Warsztaty przeprowadził dr n. medycznych – Robert Gajda – Dyrektor Grupy Gajda-Med, specjalista chorób wewnętrznych, medycyny sportowej oraz kardiolog; dwukrotnie odznaczony Złotym Medalem Akademii Polskiego Sukcesu za „Szczególne osiągnięcia w rozwoju służby zdrowia w powiecie Pułtuskim” oraz za „Osiągnięcia menadżerskie w dziedzinie ochrony zdrowia”.
Doktor poza sukcesami w dziedzinie medycyny odnosi również sukcesy jako sportowiec – od 1987 roku do dziś jest niekwestionowanym rekordzistą Polski Medyków w maratonie z wynikiem 2:33:08.Mieszkańcom Gminy Stupsk znany od niedawna również jako właściciel lokalnego ośrodka zdrowia w Konopkach.

Podczas spotkania w sposób ciekawy i jednocześnie przystępny poruszył problemy dotyczące starzenia się oraz sposoby na dbanie o zdrowie fizyczne, psychiczne i społeczne.
Wykład bardzo ciekawy , bazujący na najnowszych badaniach, a jednak najważniejsze i najskuteczniejsze rozwiązania dot. dbałości o własne zdrowie znane były już o wiele wcześniej i obowiązywać będą prawdopodobnie jeszcze w dalekiej przyszłości :
„Gdybyśmy mogli każdemu człowiekowi zalecić odpowiednią ilość pożywienia i wysiłku, nie za mało i nie za dużo, znaleźlibyśmy najbezpieczniejszy sposób na zdrowie” Hippokrates (ok. 460-370 r. p.n.e.), „Nic tak nie niszczy organizmu jak długotrwała bezczynność fizyczna” Arystoteles (ok. 384-322 r. p.n.e.)

Do zakończenia projektu pozostały jeszcze dwa spotkania, które zakończone zostaną wieczorkiem poetyckim „Poezja balsamem dla duszy” . W organizację zakończenia warsztatów włączyło się również Starostwo Powiatowe w Mławie, które dofinansowało realizowany projekt z przeznaczeniem na środków na zakup okolicznościowych medali dla seniorów.

źródło i fot. gmina Stupsk

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz