Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Szymon Chmielewski Michał Pol kandydat do Rady Miasta Mława wybory samorządowe 2018
Logo
Czarnecka Bielska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Znamy chętnych do budowy S7 Napierki – Mława


fot. G. Rusowicz

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

W siedzibie olsztyńskiego oddziału GDDKiA otwarto oferty na projekt i budowę drogi ekspresowej S7 Napierki – Mława. O realizację tego zadania ubiega się 8 wykonawców. Najniższą cenę 294,7 mln zł  zaproponowało konsorcjum firm STRABAG Sp. z o.o. i STRABAG Infrastruktura Południe, najwyższą – 349,4 mln zł konsorcjum Mostostal Warszawa SA i ACCIONA INFRAESTRUCTURAS S.A. z Madrytu. Kosztorys zamawiającego wynosi 437 861 762,30 zł.

Zamawiający przyjął w postępowaniu trzy kryteria oceny ofert. Oprócz ceny, jednym z kryteriów jest termin wykonania. Wykonawcy na etapie składania ofert mogli zaproponować wykonanie zamówienia w terminie krótszym niż maksymalny wymagany okres 37 miesięcy, jednak nie krótszym niż 34 miesiące. Wszyscy składający oferty zadeklarowali 34-miesięczny okres wykonania zadania.  Trzecim kryterium oceny ofert był okres gwarancji. Każdy ze startujących w przetargu zaoferował 10-letnią gwarancję jakości wykonanych robót.

Odcinek Napierki – Mława to jeden z czterech odcinków drogi ekspresowej S7 na terenie województwa mazowieckiego przygotowywanych do przebudowy przez olsztyński oddział GDDKiA. Inwestycję obejmującą 71 km drogi S7 podzielono na cztery odcinki realizacyjne: Napierki-Mława (ok. 14 km), Mława – Strzegowo (ok. 21,5 km), Strzegowo-Pieńki (ok. 22 km), Pieńki-Płońsk (ok. 13,7 km). Inwestycja realizowana będzie w systemie „Projektuj i buduj”.  Zadaniem wyłonionych w przetargu wykonawców będzie, przed przystąpieniem do prac budowlanych, wykonanie projektów budowlanych i złożenie wniosków o ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej) dla całego zadania. Zakończenie inwestycji planowane jest na połowę 2021 r.

Otwarcie ofert na realizację kolejnego odcinka S7 Mława – Strzegowo jest przewidziane na przyszły tydzień, a w następnych tygodniach będą miały miejsce otwarcia ofert dla pozostałych dwóch odcinków.

Inwestycja jest przewidziana do współfinansowania ze Środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

źródło: GDDKiA

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

8
KOMENTARZE

1500
stanio

a może ABW zaprosić do urzędu miasta a może POLICJĘ SKARBOWĄ i niech sprawdzą
urzędasów.

Kobyła

Droga nr 7 to inwestycja miasta, tak samo jak dworzec PKP na Wólce. Do dziś trzymam ulotkę propagandową z burmistrzem, radnym i dworcem.

Teflonowy burmistrz

Lans burmistrza trwa.
Ile juz naciaganych historii sie nasluchalem, to glowa mala.
Widac, ze w klamstwie to UM zahmuje pierwsze miejsce z pania Niedorzecznik.

Radny Bezradny

Ojojoj, czy Ja będę musiał znowu rękę podnosić? Zaraz zaroi się w „Urzędzie”. Myslę, ze wniosek przemieszczenia połowy budynków Mlawy w miejsce planowanej budowy trasy bedzie słuszny. Przeniesiemy tam Zatorze i jeszcze trochę budynkow z okolicy torów i nie będziemy musieli budować tunelu lub kładki za 17ml zł. Sortownię węgla, oczywiście pozostawimy i nie będziemy się juz nią zajmować. Wtedy trasa nr 7 znajdzie się w jej środku, co zablokuje budowę ochydnej trasy szybkiego ruchu do Stolicy lub nad morze. Wszyscy „koledzy” związani interesem z tą drogą bedą zadowoleni:).

z bliska

Postanowiłem się odnieśc swoim postem do Twego komentarza Radny Bezradny??— Powinieneś wziąć pod uwagę to aby nie robić z nas mieszkańców idiotów skoro sam nim jesteś, i przestać pisać te tresci kabaretowe, a już jak naprawdę się zle czujesz bo słoneczko przygrzało , to wybierz się do lekarza, nigdy na nic nie jest za pózno, piszę to dlatego że ten portal oglądają nie tylko mławianie, i przestań nam przynośić WSTYD!!!!!

Cristobal

Daj Boże, żeby to w końcu ruszyło!

brzęczyszczykiewicz

Bruździak jedziesz z odwołaniem !!! Cena o 150 mln od kosztorysu jest niedopuszczalna !

z bliska

zostawcie tego Bruzdziaka w spokoju, on sam z sobą ma mnóstwo kłopotów, przez parę lat szuka pracy i nie może znaleść, może wreszcie przy budowie 7 na naszym terenie znajdzie jakieś zatrudnienie