Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Marcin Burchacki kandydat na burmistrza Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Wicelider rozbił Żaka, porażki Wkry i Tamki


Miniony weekend nie był udany dla naszych zespołów walczących w niższych ligach piłkarskich. Komplet punktów zgarnęli jedynie zawodnicy z Konopek. Pozostali musieli przełknąć gorycz porażki, co w przypadku szreńszczan oznacza zakotwiczenie na dobre w strefie spadkowej.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Po ograniu Karniewa (pierwszy triumf na wiosnę), podopieczni Marka Dobrowolskiego wcale nie zaczęli marszu w górę ligowej hierarchii. Szybko zostali sprowadzeni na ziemię przez lokalnych konkurentów z Konopek. Porażka 1:3 w derbach powiatu mławskiego rozpoczęła kolejną serię niepowodzeń młodego zespołu ze Szreńska.

Z wiceliderem z Jednorożca poległ na swoim boisku aż 0:5. Po dwudziestu jeden minutach Mazowsze prowadziło już różnicą dwóch goli. Trzy kolejne dołożyło po zmianie stron.

Za to Konopianka w drugim z rzędu spotkaniu zainkasowała komplet punktów. W Baranowie okazała się lepsza od miejscowego Świtu. Przesądziła o tym akcja z 26. minuty, sfinalizowana przez Mateusza Pietrusia.

W następnej kolejce zespół z Konopek wcieli się w rolę gospodarza w konfrontacji z Rzekunianką, natomiast Żak zamelduje się na boisku rywali z Wąsewa.

Słabą rundę notują w B-klasie obaj nasi przedstawiciele. Zarówno w Dzierzgowie jak i w Radzanowie czekają na pierwsze zwycięstwo na wiosnę. Nic w tej kwestii nie zmieniły ostatnie spotkania. Wkra okazała się gorsza od ostatniego w tabeli GKS-u Gumino, a Tamka nie dała rady rezerwom Wkry Żuromin. Jedyne na co było stać obie ekipy, to honorowe trafienia, autorami których byli Cezary Czernik i Tomasz Grzybowski.

Kolejna seria przyniesie derbowe spotkanie. Tamka podejmie Wkrę – jesienią radzanowianie triumfowali aż 5:2. Pierwszy gwizdek zabrzmi w sobotę 13 maja o godzinie 11.

A-klasa

Świt Baranowo  – Konopianka Konopki 0:1 (0:1)

Konopianka: Ankiewicz – Zając, Mikłowski, Kosiewicz, Marach, Skura (65 Szwejkowski), M. Nosarzewski, Pietruś, Łapuć, Lis, Grabowski

Żak Szreńsk – Mazowsze Jednorożec 0:5 (0:2)

Żak: Zakrzewski (Borkowski) – Rutkowski (55. Ostolski), Gesek, Szpinda, Piskorski, R. Pisarkiewicz, K. Dwużnik, Rudnicki (66. Radzanowski), Kordalski (70. Kalinowski), Barański, M. Dwużnik

Pozostałe wyniki XX kolejki: Kurpik – PAF 3:2, Rzekunianka – Pełta 11:0,  Gryf – Wąsewo 2:1, Jutrzenka – Orzeł 1:6, Korona – Kryształ 0:4

B-klasa

GKS Gumino – Wkra Radzanów 3:1 (2:0)

Wkra: Żółtowski – Grabowski, Rutecki, Krogulski, Wojdowski,  Keczmerski, Szczepański, Strzelec, Czernik, Kalinowski, Bieniewicz, Dziurlikowski

Wkra II Żuromin – Tamka Dzierzgowo 4:1 (3:1)

Tamka: Miałki – Woźniak, Zaborowski (78. Jakubiak), Kwiatek (85. Barbucha), Dymkowski, Grzybowski, Dąbrowski, Wojtowicz, Zbysiński, Bartoszczyk (61. Czaplicki), Perdjon (79. Jastrzębowski)

 Pozostałe wyniki XIV kolejki: Opia – Orlęta 3:0, GKS – Żbik II 3:3, Gladiator – MKS II 2:3

RS

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500