Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
zakaz handlu w niedziele kalendarz 2018 niedziele wolne od handlu
Logo

Zbiornik retencyjny wkrótce będzie gotowy


fot. UMM

Biuro architektoniczne KB Projekt

Trwają prace przy budowie zbiornika retencyjnego przy ul. LG Electronics w Mławie. Dzięki niemu ulewne deszcze nie będą już powodowały kłopotliwych podtopień w dzielnicy przemysłowej.

Otwarty zbiornik ziemny o pojemności 4500 m sześc., wraz z infrastrukturą towarzyszącą i biegnącą wzdłuż niego drogą dojazdową do terenów inwestycyjnych, buduje wyłoniony w 2015 r. w drodze postępowania przetargowego mławski Zakład Hydrauliczny INSMONT. Zgodnie z podpisaną umową, prace powinien zakończyć do 16 czerwca br. Koszt realizowanej już trzeci rok inwestycji to 2 426 860,98 zł (środki pochodzą z budżetu Miasta Mława).

Zbiornik retencyjny pozwoli wyeliminować problem podtopień, do jakich niegdyś dochodziło na terenie dzielnicy przemysłowej po ulewnych deszczach. Zbierająca się w nim deszczówka, po przejściu przez system urządzeń oczyszczających (m.in. osadników wirowych i separatorów), będzie odprowadzana do gruntu, a dopiero jej nadmiar ma trafiać do rzeki Mławka. Inwestycja spełnia wszelkie wymogi ochrony środowiska i posiada pozytywną opinię o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na jej realizację.

Budowa zbiornika retencyjnego w dzielnicy przemysłowej jest kolejnym zadaniem w ramach realizowanej sukcesywnie przez burmistrza Sławomira Kowalewskiego polityki gospodarki ściekowej na terenie miasta. Inwestycje, m.in. wybudowane już zbiornik retencyjny u zbiegu ulic Dobrskiej i Ciechanowskiej oraz trzy przepusty na odcinku rzeki Seracz przy ul. Targowej, mają zapobiec problemom lokalnych podtopień, z jakimi niektóre dzielnice miasta borykały się w minionych latach.

źródło: KN/UMM

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz