Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
przychodnia alfamed
Logo

Zwiedzanie Mazowsza teraz łatwiejsze. Ruszaj w przygodę z darmową aplikacją mobilną Play Mazovia!


Tradycyjne mapy i opasłe papierowe przewodniki powoli odchodzą w zapomnienie. Coraz częściej współcześni podróżnicy do odkrywania świata potrzebują wyłącznie urządzenia mobilnego. Turysta z telefonem czy tabletem w dłoni to dziś coraz powszechniejszy widok. Wychodząc naprzeciw potrzebom i niejako oczekiwaniom zwiedzających samorząd Mazowsza przygotował aplikację mobilną Play Mazovia!, która w ciekawy i jednocześnie prosty sposób pomoże odkrywać region.

Aplikacja Play Mazovia! to prawdziwy zbiór pomysłów na aktywne odkrywanie Mazowsza – tradycyjnych muzeów z niezwykłymi eksponatami i nowoczesnych galerii, sielankowych gospodarstw agroturystycznych i eleganckich kompleksów hotelowych, malowniczych zamków i pałaców oraz urokliwych parków. Miejsc, w których zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą coś dla siebie. Play Mazovia! to kopalnia informacji o obiektach i szlakach turystycznych, ale też aktualnych wydarzeniach na Mazowszu.

źródło: Google Play, Play Mazovia!

Chcemy tym razem zachęcić turystów do eksplorowania Mazowsza przy pomocy aplikacji mobilnej. Nasza nowa propozycja to możliwość planowania rodzinnych wypraw po regionie, ale też wirtualnego odwiedzania najciekawszych atrakcji Mazowsza. Dla miłośników zabawy, ale też rywalizacji umieściliśmy w aplikacji grę, z którą podróżowanie po naszym regionie będzie jeszcze bardziej ekscytujące – zachęca Izabela Stelmańska, zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki w UMWM.

ZWIEDZAJ I GRAJ

Przy pomocy aplikacji możemy nie tylko zwiedzać, posługując się przy tym bogatym przewodnikiem turystycznym, ale też grać w trybie – Gram i Zwiedzam. Użytkownicy, którzy chcą jedynie korzystać z przewodnika turystycznego nie muszą się rejestrować ani logować. Natomiast, aby być aktywnym graczem trzeba założyć w aplikacji konto. Podróżnicy zdobywają punkty za odwiedzenie konkretnego miejsca na Mazowszu np. zamku czy muzeum, ale też za wzięcie udziału w jakimś określonym wydarzeniu kulturalnym czy sportowym. Nagradzane będzie również wykonywanie specjalnych zadań w odwiedzanym miejscu. Gra jest świetną propozycją dla lubiących rywalizację. Gracze mogą konkurować nie tylko ze swoimi znajomymi, ale też np. z kolegami ze szkoły.

Play Mazovia! może być też doskonałą pomocą dydaktyczną dla mazowieckich nauczycieli. Aplikacja pomoże zaplanować ciekawą szkolną wycieczkę po Mazowszu. Z powodzeniem Play Mazovia! pełni rolę elektronicznego informatora o regionalnych wydarzeniach kulturalnych, wystawach, festiwalach, koncertach czy imprezach plenerowych.

JAK TO DZIAŁA

źródło: Google Play, Play Mazovia!

Aplikacja jest bezpłatna. Dostępna jest w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej, dla wszystkich systemów operacyjnych. Do prawidłowego działania aplikacji niezbędne jest aktywne połączenie internetowe oraz GPS. Z ikony MENU umieszczonej w lewym górnym rogu przechodzimy do funkcjonalności aplikacji, takich jak np.: mapy, na których możemy wybierać kategorie i typy obiektów czy miejsca, które chcemy zwiedzać, a także skarby Mazowsza czy wydarzenia. Możemy też stworzyć swoją własną zakładkę – ulubione. Dzięki aplikacji turyści mogą również zaplanować kolejową podróż przez Mazowsza. A to za sprawą zakładki „Koleją do Kultury”, w której znajdziemy wszystkie informacje o wspólnej akcji Kolei Mazowieckich i instytucji kultury podległych samorządowi województwa. Posiadacze biletów KM mogą taniej odwiedzać czy też brać udział w wydarzeniach organizowanych w mazowieckich muzeach, skansenach czy teatrach.

Aplikację można pobrać pod adresem:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.leaware.mazoviaplay&hl=pl

źródło: UMWM

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

3 - liczba komentarzy w artykule "Zwiedzanie Mazowsza teraz łatwiejsze. Ruszaj w przygodę z darmową aplikacją mobilną Play Mazovia!"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Ela
Gość

Hmm

Ela
Gość

A na Noki 6062 pójdzie?

Expert
Gość

Apka bardzo mocno nie dopracowana. Pierwsze uruchomienie trwa wieki. Lubi się przywiesić na chwilę, albo w ogóle scrashować. Kategorie i typy obiektów zrobione po łebkach. Według apki warto odwiedzić jedynie Szydłowiec. O obiektach typu aaaatest i aaa rob szkoda nawet wspominać.

wpDiscuz