Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo
meblolux

Maleje bezrobocie, maleje liczba osób odwiedzających targi pracy


27 kwietnia, w Mławskiej Hali Sportowej, odbyła się siódma edycja Mławskich Targów Pracy. To cyklicznie organizowana przez Powiatowy Urząd Pracy w Mławie forma przybliżenia pracodawców i potencjalnych pracowników, pozwalająca na bezpośredni i niestresujący kontakt obu stron. Swoje stoiska miały m.in. Urząd Skarbowy, ZUS,  Państwowa Inspekcja Pracy, Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

W tym roku mławski PUP szacuje, że targi odwiedziło około tysiąca osób zainteresowanych podjęciem, bądź zmianą dotychczasowej pracy. Jak co roku oprócz pracodawców, na stoiskach spotkać można pracowników różnych instytucji i urzędów, udzielających porad i konsultacji.

Według danych urzędu pracy, na koniec marca 2017 roku bez pracy pozostaje w powiecie mławskim 2731 osób, w tym 1488 kobiet. Podczas targów oferowano 753 oferty pracy. Tak jak w ubiegłym roku znaczną ich część stanowiło oferty pracy w policji (192 miejsca) i w wojsku (100 miejsc). Wysokie było również zapotrzebowanie na pracowników do pracy za granicą kraju.

red.

« 1 z 2 »

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

4 - liczba komentarzy w artykule "Maleje bezrobocie, maleje liczba osób odwiedzających targi pracy"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
bylam widzilam
Gość

Byłam ze znajomą i jak najbardziej popieram takie inicjatywy. Też odniosłam wrażenie, że osób zainteresowanych było mniej niż w zeszłym roku. Bezrobotnych ubywa chyba wszędzie, ale z tą szansą na zatrudnienie różnie bywa..

Mława
Gość

Natomiast nie maleje liczba zapracowanych urzędasów. Wystarczy zajrzeć do Lidla jak jest nowy towar ,można tam spotkać pracowników wszystkich szczebli Starostwa ,Urzędu Miasta MOPS-u p.dyrektorkę przedszkola .Pełna gama zapracowanych ludzi

Anonimowo
Gość

Pan syn starosty rozpoczął kampanię wyborczą trochę chya sie panu cos poylilo

Emmka
Gość

Cóż, wybory za rok i trochę… trzeba zacząć pokazywać się na Mławie…

wpDiscuz