Szkolenia Inkubator Mława profesjonalny opiekun
Pumpjack Party Game Google Play

Rezerwy pierwszoligowca lepsze od Mławianki

Szerokim strumieniem sięgnął trener rezerw Pogoni Siedlce po zawodników z pierwszoligowej drużyny. Od pierwszej minuty wystąpili m.in. Przemysław Frąckowiak, Daniel Dybiec, Rafał Janicki oraz Marcin Burkhardt. Ten ostatni zawodnik ma w dorobku tytuł mistrza Polski, wywalczony w barwach Legii Warszawa.

Kilka występów w pierwszej ekipie ma także Piotr Krawczyk. To najskuteczniejszy napastnik rezerw – przed niedzielnym pojedynkiem miał na koncie siedem trafień. Tyle samo ma na koncie najlepszy snajper Mławianki Szymon Masiak.

Obaj pojawili się na murawie od pierwszej minuty. Jako pierwszy strzał na bramkę oddał mławian, ale na posterunku był Frąckowiak. Skuteczniejszy okazał się napastnik siedlczan. W 42. minucie wywalczył rzut wolny i sam zdecydował się na strzał. Mateusz Leśniewski nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję.

Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka stracili gola, ale na drugą połowię wyszli z przewagą jednego gracza. W końcówce pierwszej odsłony Eusebio Bancasii faulował w środku boiska – arbiter pokazał Gwinejczykowi czerwoną kartkę.

Niestety zawodnicy z Mławy nie potrafili wykorzystać liczebnej przewagi. Stworzyli sobie dwie okazje strzeleckie, ale za każdym razem Jakub Wróblewski minimalnie przestrzelił. Skuteczniejsi okazali się gospodarze. W 83. minucie Leśniewski skapitulował po strzale Piotra Kurbiela, a w doliczonym czasie gry Krawczyk cieszył się z drugiego trafienia.

W sobotę 29 kwietnia Mławianka zagra na wyjeździe z Błękitnymi Raciąż.

Pogoń II Siedlce – MKS Mławianka Mława 3:0 (1:0)

Mławianka: Leśniewski – Wawrzyniak, Komorowski, Drzewiecki, Radziszewski, Tomczak, Więckiewicz (74. Samluk), Wróblewski (90. Pocieżnicki), Stryjewski (70. Orzechowski), Masiak, Tuttas

XXVII kolejka: Bug – Pogoń 1:4, Przasnysz – Ostrovia 6:1, Unia – Łomianki 3:1, Dolcan – Hutnik 1:3, Ożarowianka – Bzura 0:1, Czarni – Ciechanów 0:6, Łyse – Wisła II 0:3 – walkower, Mazovia – Delta 3:1, Podlasie – Błękitni 1:3, Pogoń II – Mławianka 3:0