Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo
meblolux

W gminie Stupsk ruszyła akcja „Świadomy Senior”


Mocnym akcentem gmina Stupsk zainaugurowała akcję „Świadomy Senior”. Na pierwszym spotkaniu zjawiła się Wirginia Szmyt, znana bardziej w mediach ogólnopolskich jako DJ Wika. Jej pasją jej muzyka. Jako DJ gra w klubach międzypokoleniowych, ale również w tych do których przychodzą tylko młodzi.

-Nie możemy się wstydzić starości.  Ukończyłam siedemdziesiąt dziewięć lat, zaczęłam osiemdziesiąt. To wiek sędziwy. Mam się jednak wstydzić, że mam tyle lat? Wiek młody to urok. Wiek starszy to mądrość. A jeżeli połączymy razem to mamy ciekawość. Od nas zależy jaka będzie nasza starość. Życie jest najpiękniejszym darem. Kocham życie i mam odwagę żyć tak jak chcę – opowiadała o sobie oraz zaletach i wadach wieku dojrzałego z werwą i energią DJ Vika.

Spotkanie z DJ Viką to pierwsze z cyklu zaplanowanych siedmiu spotkań, poświęconych różnorodnej tematyce, mającej podnieść wiedzę, świadomość i poczucie bezpieczeństwa seniorów w gminie. Cykl spotkań potrwa do 2 czerwca. Wszystkie spotkania służyć mają również integracji środowiska, stąd zawsze towarzyszyć im będzie domowa atmosfera przy kawie i herbacie. Pierwsze spotkanie śmiało można zaliczyć do udanych, zjawiło się na nim około czterdziestu seniorów i seniorek, a dawka energii przekazana przez Panią Wirginię była tak duża, że spotkanie zakończyło się spontanicznym tańcem uczestników.

„Świadomy Senior” to akcja organizowana wspólnie przez urząd gminy Stupsk przy współpracy z Posterunkiem Policji w Szydłowie.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz