Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
zakaz handlu w niedziele kalendarz 2018 niedziele wolne od handlu
Logo

Zaczipuj psa za darmo


fot. Pixabay

Mieszkańcy Mławy mają możliwość skorzystania z bezpłatnego zabiegu czipowania swoich pupili. Są one wykonywane w trzech punktach na terenie naszego miasta.

Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski podpisał umowę z Mariuszem Tomaszem Murawskim – właścicielem gabinetów i lecznic weterynaryjnych M-WET, na wykonywanie zabiegów czipowania psów. Czipowanie będzie wykonywane bezpłatnie do końca 2017 roku w wyznaczonych punktach weterynaryjnych:

– M-WET przy ul. Wójtostwo 2 (tel.: 23 654 94 44, 601 812 521),
– M-WET przy ul. Rynkowej 18 (tel.: 23 655 03 80, 601 812 521)
– Chiron (gabinet weterynaryjny Filipa Pawłowskiego) przy ul. Płockiej 39 (tel.: 602 515 173).

Zabieg czipowania polega na bezbolesnym wszczepieniu psu pod skórę czipu wielkości ziarenka ryżu. Miniaturowy układ scalony zawiera dane ułatwiające identyfikację czworonoga, gdy ten się zgubi lub zostanie skradziony. Jest także niezbędny, jeśli chcemy ze zwierzęciem wyjechać za granicę – nawet do kraju Unii Europejskiej, gdzie nie jest wymagane posiadanie paszportu przez człowieka, jednak pies taki dokument mieć musi. Tylko właściciele zaczipowanych zwierząt mogą się ubiegać o wydanie paszportów dla swych pupili.

Warto także dodać, że od 2018 r. w państwach członkowskich UE będą obowiązywać systemy bezwzględnej rejestracji i identyfikacji psów. Miasto Mława wychodzi naprzeciw mieszkańcom, którzy także będą musieli przestrzegać tych przepisów, i umożliwia już teraz nieodpłatne zaczipowanie psów.

źródło: MG,KN/UMM

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Zaczipuj psa za darmo"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
zyta
Gość

ale słodki ten jamniczek,te oczy.Piękne zdjęcie.

Filemon
Gość

Mam pytania,może ktoś wie, proszę o odpowiedź. Czy trzeba czipować kota jeśli chcemy zabrać go za granicę? Czy czipowanie kota jest również bezpłatne? Pozdrawiam

wpDiscuz