Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Szkolenia Inkubator Mława profesjonalny opiekun
Pumpjack Party Game Google Play
Logo

Niezwykła historia niezwykłego rodzeństwa ze Strzegowa


Spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej z Krzysztofem Martwickim, to w gruncie rzeczy opowieść o losach Anieli i Stefana Pycków ze Strzegowa. To niezwykłe rodzeństwo, oboje cierpieli na karłowatość, a mimo to ich losy są fascynujące. To właśnie oni są bohaterami nowej książki autorstwa Wioletty Dudek i Krzysztofa Martwickiego.

Książka „Prawie niewidzialni” to ciekawie opowiedziana historia aktorów cyrkowych i teatralnych – Anieli i Stefana Pycków ze Strzegowa. Powstała na podstawie zebranych materiałów, głównie korespondencji rodzeństwa z lat 1929 – 1939. W ich życiu właśnie tym przełomowym momentem był rok 1932, będący początkiem kariery w bardzo znanym ówcześnie berlińskim cyrku Apolonii i Carla Schaeferów „Schaefer’s Liliputaner”. Jak zapowiedział Krzysztof Martwicki, trwa już przygotowanie kolejnej książki o życiu niezwykłego rodzeństwa ze Strzegowa. Na koniec spotkania słuchacze kierowali do współautora książki wiele pytań dotyczących opisanej historii.

red.

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz