Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Pracownia Rozwoju Inkubator Mława kursy operatorów maszyn koparki koparko-ładowarki, walec drogowy OSKAR
Logo
meblolux

Ambasador Republiki Korei z wizytą w Mławie


fot. UMM

Sung-joo Choi – od listopada ub. r. Ambasador Republiki Korei w Polsce – podczas swojej pierwszej wizyty w Mławie spotkał się z burmistrzem miasta Sławomirem Kowalewskim.

Ambasador przybył do Mławy w środę 5 kwietnia 2017 r. Złożył wizytę w największej w regionie fabryce – LG Electronics – oraz w Urzędzie Miasta Mława. Tam, wraz z nowym prezesem mławskiej LG Kun Jik Parkiem, który pod koniec zeszłego roku zastąpił na tym stanowisku Si Hwan Parka (odznaczonego medalem „Zasłużony dla Miasta Mława”), spotkał się z Burmistrzem Miasta Mława Sławomirem Kowalewskim. Panowie rozmawiali m.in. o współpracy miasta z Republiką Korei i z firmą LG.

Miasto Mława ma bardzo dobre kontakty dyplomatyczne z Republiką Korei. Jej wcześniejszy ambasador w Polsce – Ji-in Hong – wielokrotnie zapraszał burmistrza Sławomira Kowalewskiego na obchody koreańskiego święta narodowego. Gospodarz naszego miasta ceni sobie również serdeczne relacje z największym w Mławie pracodawcą, jakim jest LG Electronics. Ma szczerą nadzieję, że współpraca z nowymi ambasadorem i prezesem będzie równie owocna. Ambasador Sung-joo Choi zadeklarował chęć udziału w tegorocznych obchodach rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz X Rekonstrukcji Bitwy pod Mławą. Będzie jednym z honorowych gości burmistrza Sławomira Kowalewskiego.

źródło: KN, MG/UMM

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Ambasador Republiki Korei z wizytą w Mławie"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Ptaszyniec Mławski
Gość

Korea dba o zamorską kolonie. Brawo.

bart
Gość

Przez Pana ambasadora to mi przerwę przesunęli na 13.00 złodzieje

wpDiscuz