Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Maja Góralczyk i Oliwia Szczepańska zwyciężczyniami powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego


Wczoraj w Miejskim Domu Kultury odbyły się eliminacje powiatowe 62. OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO. Jury w składzie Edyta Bojkowska – Kolak, Edyta Suszek oraz Łukasz Chocholski oceniało uczestników w turnieju recytatorskim oraz poezji śpiewanej.

Ostatecznie z 15 zgłoszonych osób w dniu konkursu wystartowało dziesięcioro. Wiosenna pogoda pokrzyżowała szyki niektórym z młodych wykonawców, którzy ze względu na przeziębienia zmuszeni byli zrezygnować z występu.

Nagrody otrzymali: w Turnieju Recytatorskim:

  1. MIEJSCE  Maja Góralczyk  z I LO w Mławie
  2. MIEJSCE  Rut Tokarska  z I LO w Mławie
  3. MIEJSCE  Andżelika Raniszewska  z ZS nr 4 w Mławie

W Turnieju Poezji Śpiewanej:

  1. MIEJSCE zajęła Oliwia Szczepańska z I LO w Mławie.

Bardzo dziękujemy wszystkim przybyłym uczestnikom, a także ich opiekunom za podjęty trud przygotowań: odpowiedniego doboru repertuaru oraz czasu poświęconego na aranżację recytatorską czy muzyczną, jak i samego występu. Mamy także nadzieję, iż w przyszłym roku zgłosi się i zmagania podejmie jeszcze większa ilość osób chętnych do spotkania poświęconego słowu – w tak wielu jego wariantach. W tym roku powiat mławski na PRZEGLĄDZIE WOJEWÓDZKIM w Miejskim Ośrodku Kultury „Amfiteatr” – Kuźnia Artystyczna w Radomiu w dn. 22 – 23 kwietnia 2017 roku reprezentować będą: Maja Góralczyk i Oliwia Szczepańska.

Gratulujemy serdecznie laureatom i życzymy powodzenia w dalszych etapach 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

źródło: MDK Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz