Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo
meblolux

Trzeba powiadomić policję. Uwaga wojenne niewybuchy


Minęło już ponad siedemdziesiąt lat od zakończenia działań wojennych II wojny światowej, a mimo to nadal jeszcze znajdujemy w ziemi niebezpieczne jej pozostałości. Dzieje się tak najczęściej podczas prac budowlanych lub polowych. Obecnie trwa sezon prac polowych i w ostatnim czasie na terenie powiatu mławskiego aż trzykrotnie konieczna była interwencja saperów.

– Znaleziska te odkryto na terenie gmin Strzegowo i Dzierzgowo. Ostatnie zgłoszenie z 27 marca dotyczy miejscowości Cegielnia Lewicka.  Pocisk został zabezpieczony przez patrol pirotechniczny jednostki wojskowej. Należy pamiętać, że takie znaleziska mogą być nadal niebezpieczne, dlatego nie wolno ich przenosić ani  ruszać. Trzeba natychmiast powiadomić policję i poczekać do przyjazdu patrolu. Za każdym razem policja, która zabezpiecza miejsce znaleziska, przekazuje niewybuch patrolowi saperskiemu jednostki wojskowej informuje asp. Anna Pawłowska rzecznik prasowy KPP Mława.

red.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz