Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Jacek Szlachta radny powiatowy podziękowanie wybory samorządowe 2018
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Zwrot akcyzy za paliwo do końca kwietnia


fot. pixabay.com

Słoneczne ogrody Mława

Nieco ponad 15 000 zł otrzymają w sumie zamieszkali na terenie gminy miejskiej Mława producenci rolni, którzy w lutym br. wnioskowali o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego.

Wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego zużywanego do produkcji rolnej są przyjmowane dwa razy w roku. Po pierwszym z tegorocznych naborów – lutowym – Burmistrz Miasta Mława wystąpił do Wojewody Mazowieckiego z wnioskiem o przekazanie gminie dotacji celowej (miał na to czas do 18 marca). Po wydaniu decyzji o wysokości zwrotu podatku akcyzowego, pieniądze będą wypłacane producentom rolnym do końca kwietnia.

Drugi nabór wniosków o zwrot podatku akcyzowego zostanie przeprowadzony w sierpniu. Po jego zakończeniu, do 18 września burmistrz wystąpi z wnioskiem do wojewody o przyznanie dotacji, a do końca miesiąca wyda decyzje o wysokości zwrotu podatku. Pieniądze trafią na konta producentów rolnych do końca października.

Przypominamy, że o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego zużywanego do produkcji rolnej mogą się ubiegać producenci rolni (osoby posiadające co najmniej 1 hektar fizyczny albo 1 hektar przeliczeniowy gruntów rolnych). Ci zamieszkali na terenie gminy Mława składają wnioski z dołączonymi fakturami VAT za zakup paliwa w tutejszym urzędzie miasta.

Zgodnie z procedurą i warunkami określonymi przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, „kwotę zwrotu podatku akcyzowego ustala się jako iloczyn ilości oleju napędowego zakupionego do produkcji rolnej, wynikającej z faktur VAT oraz stawki zwrotu do 1 litra określonej w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie stawki zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na 1 litr oleju w 2017 r. (Dz. U. z 2016 r. poz. 1934), z tym, że kwota zwrotu podatku nie może być wyższa niż kwota stanowiąca iloczyn stawki zwrotu na 1 litr oleju napędowego (1,00 zł/l), liczby 86 oraz powierzchni użytków rolnych będących w posiadaniu lub współposiadaniu producenta rolnego, wskazanej w ewidencji gruntów i budynków jako użytki rolne według stanu na dzień 1 lutego danego roku. Przy ustalaniu ww. limitu nie uwzględnia się gruntów gospodarstw rolnych, na których zaprzestano produkcji rolnej oraz gruntów zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej innej niż działalność rolnicza w rozumieniu przepisów o podatku rolnym”.

źródło: KN / UMM

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500