Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
fiołek alpejski kącik kreatywny codziennik inspiruje
Logo

Szeryf na Wólce – z radiowozu trzeba wyjść


Nieskuteczne działania policji i straży miejskiej względem osób nietrzeźwych okupujących ławeczki przy skwerze koło ulicy Rynkowej oraz brak kwiatów, takich jak w centrum miasta – to uwagi jednej z mieszkanek zwanej „szeryfem na Wólce” podnoszone na ostatnim zebraniu osiedlowym.

Biuro architektoniczne KB Projekt

Zebranie osiedlowe jest dla mieszkańców dobrą okazją do sygnalizowania ich problemów bezpośrednio do władz miasta. Tak było również w przypadku ostatniego zebrania zarządu osiedla „Wólka”. Wśród spraw podnoszonych w wypowiedziach mieszkańców znalazła się też ta dotycząca skwerku zlokalizowanego przy ulicy Rynkowej, niedaleko przejścia podziemnego do stacji PKP. Przede wszystkim chodziło o osoby spożywające tam alkohol i stale okupujące ustawione tam ławeczki.

– Na Wólce nie można usiąść na ławeczkę. Tam są ławeczki postawione, na nich są leżący, w windzie i obok są buteleczki – opisywała sytuację mieszkanka Wólki zwana „szeryfem na Wólce”.

– Ja uważam panie burmistrzu, że sam radiowóz żeby przejechał to jest za mało. Z tego radiowozu trzeba wyjść, jeśli się jest dzielnicowym to trzeba się przejść. Tam idą ludzie, tam idą dzieci, na co oni mają patrzeć?  – dodała.

Wyjaśnień w sprawie interwencji służb w tej okolicy udzielał zarówno komendant straży miejskiej Marek Wysocki, jak i dzielnicowy obecny na zebraniu. Według niech, służby interweniują i karzą za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, ale zabronić siedzenia na ławeczkach nie mogą.

Według mieszkańców przydałyby się na skwerze również posadzone kwiaty, tak jak jest to w centrum miasta.

– Centrum miasta jest bardzo ukwiecone. A my na Wólce mamy posadzone niestety tzw. krzaczki ozdobne, taki minimalizm. Czy w tym roku mogłoby nam na tej Wólce zakwitnąć trochę więcej? Tak jak mówię na każdym zebraniu, bo ciągle mamy to nie realizowane. Troszeczkę kwiatków na Wólce, tu też mieszkają mieszkańcy są tam sklepy, chodzimy tam z wnukami i chcielibyśmy troszeczkę, żeby chociaż tam w tym centrum coś się znajdowało. Same te krzaczki to jest za maleńko, no i te kosze na śmieci. Niestety, Wólka jest bardzo zaśmiecona – mówiła pani szeryf.

Wypowiedź była dość sugestywna i przekonywująca, gdyż ze strony burmistrza Kowalewskiego padła taka deklaracja, że kwiaty na skwerze się pojawią.

JK

 

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

5 - liczba komentarzy w artykule "Szeryf na Wólce – z radiowozu trzeba wyjść"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Pracownica LG
Gość

Krystyna chce się zająć kwiatkami również na Wólce

Gość
Gość

W parku to raczej lumpy siedzieć nie będą, Na skwerku chodzi dużo ludzi z pociągu na zakupy ,można wydębić złotówkę lub dwie.i sklep blisko , a po wszystkim i położyć się jest blisko Park będzie za daleko. A tak naprawdę to w parku miejskim nie ma żadnego pijaństwa? Jest ale więcej straży miejskiej i policji . Na wólce jedynie takie służby pojawiają się na wezwanie.

Jarząbek
Gość

Dla służb miejskich tak samo jak dla władz: Wólka to drugi sort, czyli nie Mława.
Przepraszam za to określenie, ale patrzę obiektywnie na te sprawy i widać to wyżnie : jest MŁAWA, jest WÓLKA. Tak nie powinno być, ale władze miasta cały czas od wielu, wielu lat zaniedbywały Wólkę.
Dobrze, że mieszkańcy się w końcu zaczynają mobilizować i przeciwstawiać temu podziałowi walcząc o swoje.

Zośka
Gość

Spokój mrówa

gnom srom
Gość

Dlatego trzeba wyremontować park na Wólce. Wtedy lumpy będą mogły się przenieść w inne miejsce i skwer na rynkowej znów będzie mógł być piękny jak za dawnych lat.. Niech żyje lumpownia!

wpDiscuz