Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Szkolenia Inkubator Mława profesjonalny opiekun
Pumpjack Party Game Google Play
Logo

To trzeba zobaczyć! Wystawa rysunku i malarstwa Przemysława Zalewskiego


Pierwszy raz pokazywana szerszej publiczności w galerii wystawa prac mławianina, Przemysława Zalewskiego, to coś dla oka, przede wszystkim wielbicieli urody kobiecej.   Od 20 marca w  Galerii „Foyer” Miejskiego Domu Kultury oglądać można kilkadziesiąt obrazów i rysunków tego artysty, przedstawiających głównie portrety Azjatek. To ulubiony motyw Przemysława Zalewskiego.

Przemysław Zalewski (ur. w 1969 r.) to rodowity mławianin, malarstwem interesuje się praktycznie od dzieciństwa. Jest samoukiem. Tworzy od lat – dla siebie, z potrzeby serca. Swoje prace wykonuje w technice olejnej, pasteli suchej i węglem. W swoim dorobku ma portrety (dominują wizerunki kobiet) i nastrojowe krajobrazy. Prezentowane prace pochodzą z okresu kilku ostatnich lat.

 – Lubię portretować wschodni typ urody kobiecej. Moje prace powstają na podstawie fotografii. Chętnie namalowałbym portret z natury, ale w Mławie nie cierpimy na nadmiar Azjatek – uśmiecha się autor. Maluję również akty. Ze względu jednak na umiejscowienie wystawy takich prac tu nie eksponuję – dodaje prezentując jedynie na chwilę jeden z namalowanych delikatnych aktów, który jednak na wystawie się nie znalazł.

Prace Przemka można oglądać w galerii do końca marca, warto je obejrzeć, uważni obserwatorzy na pewno znajdą wśród portretów osoby znane na naszym terenie.

JK

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz