Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Konrad Wojnarowski kandydat do sejmiku PSL Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

„Bezpieczeństwo w parafii” – szkolenie dla proboszczów w ratowskim sanktuarium


W ramach współpracy ze środowiskiem osób duchownych, 22 marca w sali konferencyjnej Sanktuarium Św. Antoniego w Ratowie, odbyło się szkolenie z zakresu prewencji kryminalnej, w którym wzięli udział księża proboszczowie z terenu całego pow. mławskiego. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w parafiach.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Gospodarzem spotkania był ks. Rektor Bogdan Pawłowski, Dziekan dekanatu strzegowskiego. Szkolenie zorganizowała, w ramach współpracy z parafiami, Komenda Powiatowa Policji w Mławie. W szkoleniu wzięły udział osoby duchowne – głównie księża proboszczowie z parafii, znajdujących się na terenie powiatu mławskiego. W tematykę szkolenia wprowadził mł. insp. Artur Ryfiński Komendant Powiatowy Policji w Mławie. Podczas spotkania omówione zostały m.in. sposoby działania przestępców i oszustów, techniczne środki  zabezpieczenia mienia  przed włamaniem, kradzieżą czy dewastacją  – ze szczególnym uwzględnieniem montażu monitoringu wizyjnego i systemu alarmowego. Przedstawiono także sposoby  postępowania  oraz alarmowania służb,  w przypadku zamachu terrorystycznego i podłożenia ładunku wybuchowego,  a także w przypadkach zakłóceń ładu i porządku podczas uroczystości kościelnych. Skupiono się także na bezpieczeństwie podczas przemarszu pielgrzymek. Podczas spotkania policjanci podkreślali ogromną rolę osób duchownych w budowaniu   bezpieczeństwa lokalnego oraz angażowaniu lokalnej społeczności do działań profilaktycznych.  Zaprezentowano także nowe narzędzia ułatwiające kontakt z policją – aplikację Moja Komenda oraz Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500