Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

„Bezpieczeństwo w parafii” – szkolenie dla proboszczów w ratowskim sanktuarium


W ramach współpracy ze środowiskiem osób duchownych, 22 marca w sali konferencyjnej Sanktuarium Św. Antoniego w Ratowie, odbyło się szkolenie z zakresu prewencji kryminalnej, w którym wzięli udział księża proboszczowie z terenu całego pow. mławskiego. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w parafiach.

KSP Mława nabór

Gospodarzem spotkania był ks. Rektor Bogdan Pawłowski, Dziekan dekanatu strzegowskiego. Szkolenie zorganizowała, w ramach współpracy z parafiami, Komenda Powiatowa Policji w Mławie. W szkoleniu wzięły udział osoby duchowne – głównie księża proboszczowie z parafii, znajdujących się na terenie powiatu mławskiego. W tematykę szkolenia wprowadził mł. insp. Artur Ryfiński Komendant Powiatowy Policji w Mławie. Podczas spotkania omówione zostały m.in. sposoby działania przestępców i oszustów, techniczne środki  zabezpieczenia mienia  przed włamaniem, kradzieżą czy dewastacją  – ze szczególnym uwzględnieniem montażu monitoringu wizyjnego i systemu alarmowego. Przedstawiono także sposoby  postępowania  oraz alarmowania służb,  w przypadku zamachu terrorystycznego i podłożenia ładunku wybuchowego,  a także w przypadkach zakłóceń ładu i porządku podczas uroczystości kościelnych. Skupiono się także na bezpieczeństwie podczas przemarszu pielgrzymek. Podczas spotkania policjanci podkreślali ogromną rolę osób duchownych w budowaniu   bezpieczeństwa lokalnego oraz angażowaniu lokalnej społeczności do działań profilaktycznych.  Zaprezentowano także nowe narzędzia ułatwiające kontakt z policją – aplikację Moja Komenda oraz Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz