Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Wiosenne porządki na mławskich ulicach


Trwa pozimowe czyszczenie kanalizacji deszczowej w ulicach naszego miasta. Pracownicy Mławskiego Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego usuwają naniesione w ciągu minionych miesięcy piasek i namuł.

Pracowników MPDM-u możemy od kilku dni spotkać w pobliżu studzienek i kratek ściekowych na terenie miasta. Udrażniają oni kanalizację deszczową, która w ciągu zimy została zanieczyszczona m.in. dostającymi się do niej piaskiem, solą drogową i namułem. W zeszłym tygodniu zaczęli prace od dróg powiatowych, w tym natomiast oczyszczają już instalacje na miejskich. Jeśli warunki atmosferyczne się nie pogorszą, z wszystkimi powinni się uporać do połowy kwietnia.

Tak duża akcja czyszczenia kanalizacji deszczowej jest przeprowadzana na terenie Mławy co roku na przełomie zimy i wiosny. Kolejnych okresowych prac w tym zakresie możemy się spodziewać jesienią, kiedy to kratki ściekowe będą zapychane spadającymi z drzew liśćmi. Załoga MPDM-u wykonuje też podobne prace w sytuacjach wyjątkowych, np. gdy kanalizacja zapycha się piaskiem zmywanym ze wzniesień podczas ulew.

Przypominamy, że do końca marca na mławskich ulicach będą także sprzątane nawierzchnie.

źródło i fot.:UMM

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Wiosenne porządki na mławskich ulicach"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Think more
Gość
Czy to jakieś święto MPDM? Czy też reklama? Mławskie portale jakoś ostatnio wzięły się za chwalenie pracowników tego zakładu. Pytam: Gdzie byli w tym czasie gdy na chodnikach i ulicach naszego miasta były darmowe lodowiska? Niech ten zakład przyłoży się lepiej do jakości wykonywanych prac: niech ich nowe chodniki nie falują jak woda na jeziorze, niech w rocznych asfaltach nie robią się po zimie dziury itp. itd. Nie rozumiem tego ich wynoszenia na piedestał: a to łatają dziury na ulicach (łata na łacie i dziura w łacie 😀 ) a to czyszczą kanalizację, która przy pierwszym potężniejszym deszczu i tak… Czytaj więcej »
wpDiscuz