Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Kolorowa malwa z papieru Codziennik inspiruje tutorial
Pumpjack Party Game Google Play
Logo

31 marca strajk w szesnastu szkołach w powiecie


Spośród 42 placówek oświatowych w powiecie mławskim w szesnastu z nich 31 marca odbędzie się protest. Taką decyzję podjęli skupieni w ZNP nauczyciele i pracownicy oświaty w przeprowadzonych wcześniej w szkołach referendach.

Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego ustalił datę ogólnopolskiego protestu przeciw wprowadzanej reformie systemu oświaty na dzień 31 marca. Tego dnia przede wszystkim nauczyciele skupieni w związku powstrzymają się od podjęcia pracy.

W Mławie protesty odbędą się w Gimnazjum nr 2, Zespołach Placówek Oświatowych nr 1 i nr 2 oraz w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym. W gminie Wiśniewo żadna ze szkół nie opowiedziała się za protestem, tak więc zajęcia odbywać będą się normalnie. Z kolei w gminie Szydłowo zajęcia nie odbędą się w żadnej z gminnych szkół. W Dzierzgowie strajkować będą nauczyciele w gimnazjum, w Lipowcu Kościelnym w miejscowej szkole podstawowej i gimnazjum oraz SP w Turzy Małej, w Zespole Szkół w Stupsku oraz SP w Wyszynach, w gminie Szreńsk – SP w Miączynie. W Radzanowie i Wieczfni Kościelnej zastrajkują nauczyciele w zespołach szkół.

– W dniu protestu szkoły będą oflagowane i wywieszone będą postulaty. Komitety strajkowe współpracują z dyrekcją szkół, która wcześniej powiadomi rodziców o proteście – mówi Wiesława Falkiewicz – Prezes Zarządu Powiatowego Oddziału ZNP w Mławie.

W przypadku, gdy rodzice zdecydują, że nie mogą pozostawić dziecka w domu o chcą wysłać je w tym dniu do szkoły, która przystąpiła do strajku,  obowiązkiem dyrekcji strajkującej szkoły jest zapewnienie uczniowi opieki.

JK

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

5 - liczba komentarzy w artykule "31 marca strajk w szesnastu szkołach w powiecie"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Ja3
Gość

Brawo nauczyciele, a Wam drodzy czytelnicy polecam zajrzeć na tę stronę: http://rodzicemajaglos.pl/

Dr Martens
Gość

Pompom – w LG trzeba coś potrafić i chcieć pracować więc…. nauczyciele mogą mieć problem.

Pompom
Gość

W lg przyjmują można tam spróbować

Marcin
Gość

Ok. Protest ale z jakiego znowu powodu, co tym razem, karta nauczyciela, likwidacja gimnazjów czy jak zawsze za mało zarabiają?

mieszkaniec
Gość

A gdzie inne szkoły ?

wpDiscuz