Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Media Expert Mława
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Więcej porażek niż wygranych, Korona stracił sześć goli


fot. Wkra Radzanów

Słoneczne ogrody Mława

Trudno o optymizm w przypadku naszych zespołów rywalizujących na co dzień w lidze okręgowej. Sparingi w przerwie zimowej są dla nich wyjątkowo nieudane. Nie wygrali ani jednego, choć na boiska wybiegali kilkukrotnie.

Najwcześniej na świeżym powietrzu pojawili się strzegowianie. Trener Paweł Taranowski zabrał się do pracy z dużym zapałem – w sumie jego nowi podopieczni rozegrali aż pięć kontrolnych pojedynków. Zaczęli fatalnie, polegli 1:4 ze Żbikiem Nasielsk oraz aż 0:5  z A-klasową Konopianką Konopki. Autorem jedynego trafienia był Miłosz Besser.

Potem padły dwa remisy 2:2, a po nich kolejne niepowodzenie. Gracze z Płońska wypunktowali z łatwością wszelkie słabe punkty zawodników ze Strzegowa. Wygrali 5:3 – na listę strzelców w szeregach beniaminka ligi okręgowej wpisali się Patryk Wierzbicki, Patryk Lubański i Kamil Kruszewski.

Dużo goli padło także w konfrontacji Korony Szydłowo z Wkrą Żuromin. Niestety skuteczniejsi byli rywale, wygrywając aż 6:1. Honor podopiecznych Włodzimierza Gorczycy uratował Arkadiusz Sowiński.

Wieczfnianka walczyła z Tamką Dzierzgowo. Derby powiatu mławskiego zakończyły się wygraną ekipy z B-klasy. Dla dzierzgowian trafili Jacek Szypulski, Łukasz Jakóbiak i Łukasz Barbucha, dla Wieczfni Kościelnej Bartosz Półkoszek i Damian Kędzierski.

Po ograniu Strzegowa, gracze z Konopek walczyli także z innymi ekipami z okręgówki. Z Soną Nowe Miasto przegrali 1:3 (gol Daniela Lisa), a ze Żbikiem Nasielsk 1:2. Celnym uderzeniem w tym spotkaniu popisał się Mateusz Pietruś.

Zespół szreńskiego Żaka zaliczył już trzy sparingi. Zaczął od ogrania Kozłowa 4:2, po czym zanotował remis (2:2 z Iskrą Narzym), a w ostatniej konfrontacji nawet porażkę. Bramki strzelali m.in. Michał Dwużnik, Mateusz Barański, Piotr Kołakowski i Radosław Pisarkiewicz.

Od wygranej rozpoczęli przygotowania futboliści z Radzanowa. Na sztucznym boisku Wkra pokonała aż 3:0 Jutrzenkę Unieck. Dwa razy do siatki pocelował Cezary Czernik, raz Zbigniew Kalinowski.

Zmagania w lidze okręgowej zostaną wznowione w sobotę 18 marca. W pierwszej kolejce rundy wiosennej zostaną rozegrane spotkania: Sona Nowe Miasto – Korona Szydłowo, KS CK Troszyn – GKS Strzegowo, Iskra Krasne – Orzyc Chorzele, Korona Ostrołęka – Wkra Bieżuń, Żbik Nasielsk – Wieczfnianka Wieczfnia Koś., Nadnarwianka Pułtusk – Tęcza Ojrzeń, Makowianka Maków Maz. – Boruta Kuczbork, Wkra Sochocin – Wkra Żuromin

Wyniki

Ostatnie mecze sparingowe

PAF Płońsk – GKS Strzegowo 5:3

Wkra Żuromin – Korona Szydłowo 6:1

Tamka Dzierzgowo – Wieczfnianka Wieczfnia 3:2

Żbik Nasielsk – Konopianka Konopki 2:1

Gladiator Słoszewo – UKS Żak Szreńsk 4:2

Wkra Radzanów – Jutrzenka Unieck 3:0

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500