Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Burmistrz cofa poparcie dla firmy Invest 4 Energy. Będzie policyjne dochodzenie


fot. pixabay

KSP Mława nabór

Mławski ratusz już od września ubiegłego roku czeka na wydanie materiału promocyjnego miasta, który wykonać miała firma wydawnicza  „Invest 4 Energy” Dominik Stanisławski z Olsztyna. Co prawda miasto raczej nie wyłożyło na tę publikację żadnych środków finansowych, ale uczyniły to lokalne firmy.

Wydawnictwo Invest 4 Energy działała według utartego w takich przypadkach schematu. W lipcu ubiegłego roku uzyskało list polecający od burmistrza miasta, a potem z takim poparciem, rozpoczęło szukanie firm i instytucji chcących zareklamować się w planowanym wydawnictwie. Firma zebrała chętnych i pobrała zaliczki na poczet mającej powstać książki o Mławie, wraz z panoramą firm i ofertą gospodarczą, turystyczną i inwestycyjną miasta. Planowany na wrzesień termin wydania publikacji najpierw przesuwał się na październik, potem na styczeń, ostatecznie do dziś materiał nie został wydrukowany. W związku z tą sprawą miasto opublikowało komunikat o cofnięciu listu polecającego dla wydawnictwa Invest 4 Energy, a także zgłoszeniu podejrzenia popełnienia przestępstwa mławskiej policji.

– Ze względu na brak rzetelności pana Dominika Stanisławskiego, redaktora naczelnego „Invest 4 Energy” Sp. z o.o., Burmistrz Miasta Mława cofa poparcie dla inicjatywy wydawnictwa „Invest 4 Energy” Sp. z o.o. dotyczącej opracowania katalogu promocyjnego, w którym miały być zaprezentowane oferty gospodarcza, turystyczna i inwestycyjna Miasta Mława.

Równocześnie informujemy, że pan Jarosław Trześniewski-Kwiecień zadeklarował udzielić bezpłatnych porad prawnych osobom pokrzywdzonym przez wydawnictwo „Invest 4 Energy”. Zainteresowanych prosimy o przesłanie informacji i danych kontaktowych na adres info@mlawa.pl, tytułując mail „Invest 4 Energy”.

Informujemy także, że Urząd Miasta Mława zgłosił w Komendzie Powiatowej Policji w Mławie możliwość popełnienia oszustwa przez Dominika Stanisławskiego, redaktora naczelnego „Invest 4 Energy” – pisze Magdalena Grzywacz rzecznik prasowy UMM.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

12 - liczba komentarzy w artykule "Burmistrz cofa poparcie dla firmy Invest 4 Energy. Będzie policyjne dochodzenie"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Onegin
Gość

Myślę, że w tym wypadku to raczej poszło inaczej, podany Pan i jego Pani (żona Pana D. niejaka Pani E.) jest człowiekiem, którego myślę i wiem, że ściga więcej osób nie tylko z Mławy, Jeziorany mogą w tym temacie też coś powiedzieć a myślę, że Nidzica też jest bliska takiej samej reakcji. Pominę osoby, które pracowały nad wydaniem wcześniejszych nie zapłaconych usług (Miłomłyn, Ostróda jako wydawnictwa i brak płatności w drukarniach w Polsce).

Rysiek
Gość

Takich szemranych listów intencyjnych było więcej. Min. zaangażowanie się władz miasta w promocję mieszkań w Mławie, budowanych przez mławskiego przedsiębiorcę (tego ze złotymi łańcuchami na szyi).

ratusz
Gość

A taki ładny lansik zapewne szykował się Kowalewskiemu w tym informatorze, a tu be nie udalo się.

z bliska
Gość

Szanowny Panie Burmistrzu, nie było by tej wtopy, ale zapomniał Pan . że w Mławie jest wybitny specjalista, a wszystko czego się dotknie zamienia w tombak, a taką informacje zrobił by za pół darmo, a tym specjalistą jest Pan który nie ukrywa swego nazwiska i bardzo dobrze bo przynajmniej wiemy z kim mamy do czynienia, zalatwił na lata 7-kie, grzebie w kórnikach, a z rad którego korzystała znana Radna kiedy pisała skargę. Szkoda wszystko się posypało, a przy pomocy specjalisty który prezentuje się na portalu—wszystko zostało by w Mławie

adam
Gość

Czy burmistrz powinien podpisywać porozumienia z firmami?, jakimikolwiek. On jest od zarządzania miastem a nie promowania firm wszelkiej maści.

wpDiscuz