Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Patryk Fabisiak kandydat do Rady Miasta Jolanta Karpińska kandydatka do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Inauguracja zajęć Uniwersytetu Trzeciego Wieku w nowej siedzibie


152 studentów rozpoczęło kolejny semestr nauki na mławskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. W piątek 3 marca 2017 r. odbyła się uroczysta inauguracja UTW w nowej siedzibie.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

– Lokalizacja Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Miejskim Domu Kultury, w centrum miasta, wpłynie na rozwój tej placówki. Proszę Państwa o zaufanie, kreatywność i zaangażowanie. Zróbmy Uniwersytet na jeszcze wyższym poziomie organizacyjnym, jeśli to możliwe, niż dotychczas – apelował do zgromadzonych w sali Kina Kosmos seniorów burmistrz Sławomir Kowalewski.

Zaznaczył, że zmiana siedziby UTW jest odpowiedzią na oczekiwanie i zapotrzebowanie uczestników zajęć. – Podjęliśmy taką decyzję, ponieważ tworzymy ten uniwersytet wspólnie i Państwa opinia jest dla nas bardzo ważna – powiedział burmistrz.

Na inaugurację UTW w nowej siedzibie przyszło około 200 słuchaczy. Wiązanką kilku utworów powitał gości Artystyczny Zespół Seniorów „Cantare”. – Po takim wstępie nie mają Państwo wątpliwości, że znajdujemy się w placówce kultury. Ja i moi pracownicy jesteśmy szczęśliwi, że od nowego semestru stanie się ona także siedzibą UTW – powiedziała na wstępie Katarzyna Kaszuba, dyrektor MDK.

Leszek Zygner, rektor PWSZ w Ciechanowie, dyrektor Stacji Naukowej im. prof. Stanisława Herbsta oraz kierownik UTW, przypomniał krótko dziewięcioletnią historię uniwersytetu. – Poza cenną ideą UTW, którą udało się nam wdrożyć, chcę zwrócić uwagę na uczestników zajęć. Grupka 40 osób powiększyła się do prawie 180. Daj Boże, żeby nam w Polsce przyrost naturalny tak wzrastał – konkludował Leszek Zygner.

Interesujący wykład inauguracyjny, dotyczący tematyki wspólnoty lokalnej, wygłosił związany z PWSZ w Ciechanowie dr Arkadiusz Meller. Na zakończenie głos zabrał Józef Szlachtun, przewodniczący samorządu słuchaczy UTW. Podziękował burmistrzowi i rektorowi za dotychczasową współpracę w ramach stacji naukowej.

Uniwersytet Trzeciego Wieku ma ciekawą ofertę dla osób o różnych zainteresowaniach. Organizuje kursy informatyki, języków obcych, zajęcia gimnastyczne oraz wykłady i spotkania z ekspertami. Osoby, które chciałyby uczestniczyć w zajęciach UTW mogą kontaktować się z pracownikami MDK, Adrianną Chrzczon oraz Jerzym Grzebskim (tel. 23 654 35 85).

źródło i foto: UMM Mława

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

1500
Krzysztof Bruździak

Szkoda,że w tekście podziękowań przewodniczącego samorządu UTW za dotychczasową współprace w ramach stacji naukowej zabrakło jej patrona prof.St.Herbsta,którego postaci, dorobkowi naukowemu i działalności należy poświęcić odrębny wykład lub konferencję.Gorąco polecam odsyłając do tekstu Stacja Naukowa im.prof. Stanisława Herbsta z końcem roku będzie zlikwidowana.Pozdrawiam.

Anonimowo

jakie piękne kobiety po wojnie urosły-te ubrane jednakowo