Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Nowa nwestycja Osiedle Kameralne Mława GSM Investment
Logo
Inkubator Mława szkolenia

Ostrovia na początek wiosny. Sparingi bez zachwytu


Słoneczne ogrody Mława

Rundę jesienną  piłkarze Mławianki zakończyli na dziewiątej pozycji. Do lidera z Ciechanowa tracą aż jedenaście punktów. Czy podopiecznym Zbigniewa Kaczmarka uda się odrobić stratę? Zimowe sparingi nie nastrajają optymistycznie przez wiosenną częścią zmagań.

Dwa ostatnie mecze kontrolne przyniosły kolejne porażki. W Nowym Dworze Mazowieckim przynajmniej powalczyli, mimo że rywalizację z tamtejszym Świtem zaczęli fatalnie. Szybko stracili dwa gole.

Tuż po przerwie Michał Stryjewski zaliczył kontaktowe trafienie. Mławianie mogli nawet wyrównać – po zagraniu od strzelca gola, Michał Pocieżnicki miał przed sobą już tylko bramkarza rywali. Niestety posłał piłkę nad poprzeczką.

Ostatni sparing w Ostródzie przyniósł ogromne rozczarowanie. Nasi gracze nie podjęli w zasadzie walki z tamtejszym Sokołem. Ostatecznie przegrali 0:3 – jedyne zagrożenie stwarzając za sprawą stałych fragmentów gry.

Kilku odeszło, kilku przyszło

W sumie gracze z Mławy rozegrali aż dziesięć sparingów. Tylko dwa z nich potoczyły się pod ich dyktando. Polonię Iłowo pokonali 4:0, a Motor Lubawa 2:0. Polegli nie tylko ze wspomnianymi na wstępie Świtem i Sokołem. Musieli przełknąć gorycz przegranej z takimi zespołami jak MKS Przasnysz i Wkra Żuromin.

W kadrze zaszyły duże zmiany. Mławiankę opuścili Łukasz Wróblewski, Szymon Masiak, Emil Brzozowski oraz Hiszpan Javier Lopez. W zamian udało się wykupić z ŁKS-u Łódź Michała Stryjewskiego. Ponadto pojawili się w zespole Maciej Komorowski, Wiktor Abramczyk i Tomasz Tuttas.

Inauguracja w Ostrovii

Pierwszy mecz w rundzie wiosennej mławianie rozegrają w Ostrowii Mazowieckiej. Jesienią na swoim boisku zremisowali z tym rywalem 2:2. Bramki dla naszej ekipy prowadzonej jeszcze przez Adama Fedoruka strzelili Masiak i Marcin Rogoziński.

Jeśli chodzi o pojedynki z Ostrovią, najlepszy pod względem wyników okazał się sezon 2015/2016.  Wówczas mławianie triumfowali 3:0 zarówno na swoim boisku, jak i na wyjeździe.

Spotkanie z ostrowianami odbędzie się w sobotę 4 marca. Początek godz. 15.

Sokół Ostróda – MKS Mławianka Mława 3:0 (1:0)

MKS Mławianka Mława: Leśniewski – Radziszewski, Rogoziński, Wodzyński, Drzewiecki, Orzechowski, Stryjewski, Tomczak, Wawrzyniak, Orzechowski, Pocieżnicki. Ponadto zagrali Tuttas, Abramczyk, Gosik, Komorowski

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – MKS Mławianka Mława 2:1 (2:0)

RS

 

 

 

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500