Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Dwa żurawie tak


Do kalendarzowej wiosny pozostało jeszcze kilka kartek w kalendarzu. Tymczasem za oknem aura z dnia na dzień staje się coraz bardziej wiosenna. Zupełnie już zginął śnieg i lód, a na polach zaczynają zielenić się oziminy.

KSP Mława nabór

O tym czy już nastanie chyba jedna z najpiękniejszych pór roku decyduje przyroda. Nieomylnym znakiem jej nadejścia jest powrót zimujących w cieplejszych klimatach ptaków. Te już zaczynają powracać. Pierwsi ich emisariusze już pojawili się w powiecie mławskim. Przyleciały już żurawie a nawet gęsi. A ponieważ ludowe powiedzenie mówi że „jedna jaskółka wiosny nie czyni” , czekamy na przylot tych najbardziej kojarzonych z wiosenną porą – bocianów.

red.

Fot. archiwum prywatne

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Dwa żurawie tak"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
kot
Gość

Piękne zdjęcia.Ja widziałem 2 żurawie jeszcze na łące pełnej śniegu.Niesamowite wrażenie.

wpDiscuz