Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Konrad Wojnarowski kandydat do sejmiku PSL Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Z piwnic ginie wszystko, nawet wino i ziemniaki


fot. pixabay

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Mławscy policjanci ostrzegają przed włamaniami do piwnic. W ciągu weekendu doszło do trzech takich zdarzeń. Sprawcy ukradli m.in. różnego rodzaju narzędzia i rower, nie pogardzili także workiem ziemniaków i winem.

26 lutego mieszkaniec Osiedla Młodych w Mławie zgłosił włamanie do piwnicy. Sprawcy wyrwali metalowy uchwyt z kłódką i po wejściu do pomieszczenia piwnicy ukradli prostownik i podnośnik samochodowy, wiertarkę oraz różnego rodzaju wina.

Tego samego dnia włamanie do piwnicy zgłosił mieszkaniec Osiedla Książąt Mazowieckich w Mławie. Sprawcy włamali się  w ten sam sposób, wyrywając uchwyt rygla z kłódką. Ukradli rower marki Victoria Burghardt Lady, piłę spalinową dwie szlifierki kątowe, wiertarkę udarową, wiertła oraz… 30-kilogramowy worek ziemniaków.

25 lutego mieszkaniec ulicy Dzierzgowskiej w Mławie zgłosił włamanie do domu. Sprawcy weszli przez piwnicę. Po przeszukaniu pomieszczeń, ukradli pieniądze z portfela.

24 lutego mławscy kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców Mławy. Mężczyźni, w wieku 36 i 41 lat podejrzani są o kradzież miedzianych elementów z nowo budowanego budynku przy ul. Moniuszki w Mławie.

Policja ostrzega – sprawcy włamań wybierają miejsca rzadziej odwiedzane przez właścicieli – czyli piwnice, pomieszczenia gospodarcze, tereny budowy. Interesują ich elektronarzędzia oraz inne, łatwe do zbycia sprzęty a także elementy metalowe. Zanim dojdzie do włamania, sprawcy najczęściej sprawdzają teren i obyczaje właścicieli. Warto zatem zwrócić uwagę na obce, podejrzanie zachowujące się osoby i powiadomić policję. Nie ma stuprocentowo pewnej metody na złodzieja ale ostrożność i czujność to zachowania odstraszające potencjalnych sprawców kradzieży. Należy także odpowiednio zabezpieczyć swoje mienie. Warto także pamiętać, by nie wpuszczać na klatkę schodową bloku, wyposażonego w domofon,  żadnej obcej osoby.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

3
KOMENTARZE

1500
ups

wybór był słuszny. Wino na znieczulenie kartofle na zacier

fiufiu

biorą co się nawinie 🙂

złodziej orzeszków

bida panie, bida..