Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Mława. Opady deszczu wstrzymały łatanie dziur w ulicach


Choć nie jest wykluczone, że zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, to ocieplenie w ubiegłym tygodniu spowodowało, że z ulic na dobre zniknął śnieg.

Jak to zwykle bywa, równocześnie z odwrotem zimy na drogach i ulicach pojawiają się w obfitości dziury i wyrwy. Niektóre tak duże, że najechanie na nie może narazić zawieszenie naszego pojazdu na trwały uszczerbek. Miejskie służby już w ubiegłym tygodniu przystąpiły do łatania największych ubytków na ulicach całego miasta.

– Ubytki w nawierzchni uzupełniamy masą na zimno. Jest to działanie doraźne, ale zabezpiecza pojazdy przed uszkodzeniem zawieszenia, gdyż po zimie powstały dość głębokie dziury w nawierzchni. Działania planujemy rozpocząć tam, gdzie stan ulic jest najgorszy, a są to m.in. ulice: Dworcowa, Batorego, LG, Batalionów Chłopskich, Mariacka. Największe uszkodzenia nawierzchni występują przy krawężnikach. Masą na zimno uzupełniamy ubytki do 6 cm głębokości. W okresie letnim mamy zamiar przeprowadzić naprawy uszkodzonych fragmentów nawierzchni masą na gorąco – mówi Jan Wysocki prezes MPDM, odpowiadający za utrzymanie dróg miejskich.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapoznaj się ze szczegółami TUTAJ