Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Jolanta Ruziecka nowym skarbnikiem gminy Dzierzgowo


Od wczoraj gmina Dzierzgowo ma nowego skarbnika, a dokładnie panią skarbnik. Na wniosek wójta Rafała Kucińskiego radni niemal jednogłośnie – bo przy jednym głosie wstrzymującym – odwołali z tej funkcji dotychczasową skarbnik Wiolettę Kujawę i takim samym stosunkiem głosów 13 za i jednym wstrzymującym powołali na to stanowisko Jolantę Ruziecką.

Zarówno w przypadku odwołania dotychczasowej skarbnik jak i powołaniu nowej nie było praktycznie żadnej dyskusji wśród radnych.

– Od dziesięciu lat pracuje w referacie finansowym. Kompetentna i merytoryczna, mam do niej pełne zaufanie, a to czynnik niezbędny w relacji wójt – skarbnik – zwięźle zarekomendował kandydatkę na skarbnika radzie gminy wójt Rafał Kuciński.

Jolanta Ruziecka jest od ponad dziesięciu lat pracownikiem referatu finansowego w Urzędzie Gminy Dzierzgowo. Ukończyła wydział nauk ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie oraz studia podyplomowe z rachunkowości w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Pochodzi z gminy Dzierzgowo, obecnie mieszka w Przasnyszu.

Składając na sesji 23 lutego wniosek o odwołanie ze stanowiska skarbnika Wioletty Kujawy, wójt uzasadnił go przede wszystkim brakiem zaufania. Dotychczasowa skarbnik pełniła swoją funkcję w gminie Dzierzgowo od 2007 roku. Na tej sesji, na której została odwołana ze stanowiska, nie była obecna, przebywała na zwolnieniu lekarskim.

Powoływanie i odwoływanie skarbnika gminy należy wyłącznie do kompetencji rady, choć obie czynności dzieją się jedynie na wniosek wójta. Po akcie powołania do wójta, jako pracodawcy należą także dalsze czynności, a więc nawiązanie stosunku pracy i ustalenie wynagrodzenia. Rada powołuje na stanowisko zawsze na czas nieokreślony, ale w przypadku odwołania, następuje ono ze skutkiem natychmiastowym.

Na marginesie ostatnich zmian w gminie Dzierzgowo można dodać, że zmienili się też prawnicy zapewniający obsługę prawną gminy. Z końcem 2016 roku zakończyła się umowa z dotychczasową kancelarią prawną. Umowy tej nie przedłużył na rok 2017 pełniący wówczas obowiązki wójta Zdzisław Morawski. Obecnie obsługę prawną zapewnia już inny podmiot.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapoznaj się ze szczegółami TUTAJ