Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Kabina natryskowa dla bezdomnych – nowy pomysł Grupy Zalewski Patrol


Kabina natryskowa dostępna dla osób bezdomnych oraz pozostających w trudnej sytuacji życiowej to nowy pomysł na poprawę higieny tej grupy społecznej podnoszony przez Grupę Zalewski Patrol.

W stanowisku Grupy nadesłanym do redakcji czytamy między innymi:

„Obecnie większość osób bezdomnych przebywa w ośrodkach, ale wraz z nadejściem wiosny, znaczna ich część powróci na ulice miast także miasta Mławy. Od czasu zamknięcia łaźni Grupa Zalewski, a także lokalne media i mieszkańcy informują, że bezdomni z powodu braku wody w celu zachowania higieny osobistej zmuszeni są korzystać z sanitariatów dostępnych w sklepach-większych marketach, czy też używają wody ogólnodostępnej myjąc się w fontannie, co w oczywisty sposób zwiększa zagrożenie zdrowotne dla każdego mieszkańca Mławy. Sama łaźnia nie tylko likwiduje zagrożenia jakie niosą ze sobą choroby skóry, które często dotyczą osób bezdomnych, ale także przyczynia się do zmiany negatywnego wizerunku osób bezdomnych w społeczeństwie. To nie zmienia jednak stanowiska pani Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie, która nadal twierdzi, że otwarcie łaźni będzie niezgodne z ustawą o pomocy społecznej. Wobec takiej postawy Grupa Zalewski rozważa zakup kabiny natryskowej i w tej sprawie prowadzone są od dłuższego czasu rozmowy z jedną z firm z woj. łódzkiego…

Koszt zakupu kabiny natryskowej wyniesie około 4000 złotych bez wliczania kosztów transportu i montażu. Grupa Zalewski chce sfinansować zakup kabiny poprzez przekazanie kwoty 2500 zł przez naczelnika Grupy Zalewski, a resztę potrzebnych pieniędzy uzbierać w ramach zbiórki publicznej. Grupa Zalewski będzie także nadzorowała funkcjonowanie kabiny natryskowej zapewniając profesjonalną ochronę tego miejsca, dbanie o czystość w kabinie i dostarczanie środków czystości takich jak mydło, szampon itp.

Poza tym wolontariusze Grupy Zalewski odwiedzając osoby bezdomne w czasie swoich patroli będą przekazywać żetony, które pozwolą im na skorzystanie z kabiny natryskowej. Żetony będą dostępne nie tylko dla osób bezdomnych,ale także dla mieszkańców Mławy, którzy znaleźli się w wyjątkowo trudnych sytuacjach życiowych nie mając możliwości zadbania o swoją higienę osobistą w miejscu zamieszkania.

Na dziś wszystko znajduje na etapie rozmów i planowania choć z dniem dzisiejszym Grupa Zalewski skierowała pisma do kilku radnych Rady Miasta Mława z prośbą o wsparcie projektu dotyczącego funkcjonowania kabiny natryskowej w Mławie, co pozwoli rozpocząć poszukiwanie odpowiedniego miejsca lokalizacji, gdyż kabina natryskowa wymaga podłączenia do sieci wodnej.

Wolontariusze Grupa Zalewski uważają, że jest to bardzo dobre rozwiązanie i szansa pomocy dla ludzi bezdomnych. Przy wsparciu wielu ludzi dobrej woli jest szansa na realizację projektu Grupy Zalewski tak, by kabina natryskowa od sezonu letniego mogła funkcjonować, a więc szczególnie wtedy, gdy bezdomni jeszcze bardziej powinni dbać o czystość i higienę osobistą”.

red.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

4 - liczba komentarzy w artykule "Kabina natryskowa dla bezdomnych – nowy pomysł Grupy Zalewski Patrol"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
srąbek
Gość

Jest to jakieś rozwiązanie. A jeśli chodzi o szpecenie miasta, to w Mławie znajdzie się o wiele bardziej szpecące elementy lub zakątki.

adam
Gość

Dobry pomysł, czasami jak taki bezdomny wejdzie do biedronki to smród taki że oddychać się nie da

coś
Gość

dobry ale to wygląda troche jak tojka a to szpeci miasto

Jarząbek
Gość

Postawią na skwerku na Zielonym Rynku i będzie ok, albo w parku przy przepięknym karmiku dla ptactwa 😀

wpDiscuz