Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zalew Ruda. Ponad sto osób w lodowatej wodzie


Za nami VI Zlot Foczek i Morsów 2017. 11 lutego nad Zalew Ruda licznie przybyli amatorzy zimnych kąpieli. W sposób zorganizowany przyjechała grupa morsów z Ciechanowa, a mieszkańcy naszego powiatu i pozostali goście dotarli indywidualnie.

W tym roku do wody weszło 104 osoby. To zaledwie o 5 mniej niż w roku ubiegłym. Ta wydawałoby się ekstremalna forma hartowania ciała z roku na rok zyskuje nowych zwolenników. W 2012 roku chętnych na wejście do przerębla było 38 osób, potem ta grupa systematycznie rosła i obecnie utrzymuje się na poziomie ponad 100 osób.

Co roku tak było, więc również i w tym, do przerębla weszli zarówno panowie jak i panie, bardzo młodzi ale też i w wieku dojrzałym. Na zakończenie imprezy organizatorzy wyróżnili najmłodszą i najstarszą „foczkę”, najmłodszego i najstarszego „morsa” oraz najliczniejszą grupę zorganizowaną. Wyróżnieni na pamiątkę otrzymali symboliczne puchary. Wszyscy uczestnicy morsowania otrzymali certyfikaty i medale. Organizatorzy pomyśleli też o ciepłym posiłku, można było otrzymać kiełbaskę z grilla lub gorącą grochówkę.

Tegoroczne morsowanie zorganizowali i sfinansowali Gmina Iłowo Osada, Starostwo Powiatowe w Działdowie oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Iłowie Osadzie.

JK

« 1 z 4 »

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

9 komentarzy

 1. Gosc_imprezy 13/02/2017 o 18:20

  Gratulacje dla wszystkich foczek i morsow. Podziwiam Pana Olszewskiego, ze potrafi przyciagnac tyle osob. Jak zwykle swietna impreza!

 2. ruda 13/02/2017 o 15:25

  Mega 😀 Pozdro!

 3. Magnus 13/02/2017 o 10:25

  Wspaniala atmosfera, super ludzie, profesjonalny zlot.
  Cieszy mnie to, ze ludzie dbaja o swoje zdrowie. Brawa dla Pana Piotra za organizacje tej imprezy.

 4. nowe idzie 13/02/2017 o 07:55

  Młodzi za Panem, potrafi Pan zrobić coś fajnego bez propagandy i zbędnych wydatków z budżetu, trza zacząć budować nową siłę i jak ten lód skruszyć beton w ratuszu

  • Jarząbek 13/02/2017 o 09:14

   Potrzebna jest organizacja i stworzenie jakiejś siły, samotny wilk z betonem nic nie poradzi. Mławski układ jest już silny, stoją za nim okoliczni „biznesmeni”, zmienią tylko kandydata na burmistrza, jeśli SK nie będzie mógł startować i wszystko zostanie po staremu, bo mieszkańcy znów zagłosują na super kandydata wyłonionego i zachwalanego przez układ (jak zwykle).

   • foczka 17/02/2017 o 07:45

    Spokoju mrówa z tą wynędzniałą polityką, na bracką śmigaj z tymi wypocinami

  • Jarząbek 13/02/2017 o 09:15

   PS.
   Gdzie kasa – tam władza.

 5. Piotr Olszewski 12/02/2017 o 12:16

  Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom za tworzenie niepowtarzalnego klimatu wydarzenia VI Zlotu foczek i morsów. Gorąco Państwa pozdrawiam.

 6. Piotr Olszewski 12/02/2017 o 10:50

  Serdecznie dziękuję Szanownej Redakcji Codziennika mławskiego za profesjonalizm i rzetelność przekazu medialnego.
  Serdecznie Państwa pozdrawiam organizatorów, uczestników oraz w imieniu własnym , życząc samych sukcesów.

Skomentuj

Portal codziennikmlawski.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Prosimy jednak o zachowanie kultury i nie używanie słów powszechnie uważanych za wulgarne i obraźliwe.
Nie upowszechniamy Twojego adresu e-mail.