Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Zawkrze zarządzenie wspólnotami
Logo

23.stycznia wybory do Mławskiej Rady Seniorów


W najbliższy poniedziałek 23 . stycznia od godz. 17 – tej w sali kina odbędą się wybory piętnastu członków Mławskiej Rady Seniorów. Mieszkańcy Mławy wyboru dokonają spośród szesnastu zgłoszonych w wymaganym terminie kandydatów. 

W wyborach brać udział mogą mieszkańcy miasta, którzy posiadają czynne prawo wyborcze w wyborach powszechnych.

Wyborca, który przyjdzie głosować musi posiadać przy sobie dowód osobisty. Od komisji otrzyma urzędową kartę do głosowania z nazwiskami kandydatów. Na jednej karcie można przysługuje nam prawo wybrania maksymalnie pięciu kandydatów. Gdy wybierzemy więcej nazwisk nasz głos będzie nieważny.

O oto lista osób kandydujących do Mławskiej Rady Seniorów w kolejności alfabetycznej:

Barbara Bartkowska
Współpracuje z Klubem Seniora „Milonga” działającym przy Miejskim Domu Kultury.

Bogusław Bartkowski
Od 9 lat należy do organizacji związanych z działalnością Seniorów (kluby, sekcje seniorów w Miejskim Domu Kultury). Obecnie w grupie doradczej przy klubie – sekcji Seniorów w MDK.

Rafał Marcin Chmielewski
Jest Prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS, organizacji działającej na terenie Północnego Mazowsza, zrzeszającej Seniorów z regionu. Jest zaangażowany w prace na rzecz seniorów, animator i propagator społecznego ruchu Seniorów. Prowadzi stowarzyszenie w partnerstwie z wieloma instytucjami, organizacjami, wypracowując poczucie społecznej odpowiedzialności za Seniorów.

Edwarda Chocholska
Uczestniczy w zajęciach Klubu Milonga działającym przy Miejskim Domu Kultury.

Jan Ciecierski
W latach młodzieńczych – harcerz, zawsze czuły by pomóc osobom starszym i chorym. Będąc w Radzie Seniorów chciałby być tzw. głosem doradczym w realizowaniu planów na rzecz rozwoju Miasta Mława.

Barbara Florysiak
Należy do Klubu Seniora „Pogodny Uśmiech”, Związku Emerytów i Rencistów. Na spotkaniach poruszane są tematy związane z problemami i potrzebami ludzi w wieku 60+ – spędzanie wolnego czasu, dostępność architektoniczna, bezpieczeństwo w mieście. Brała udział w Rządowym Programie na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych, brała udział w pracach grupy inicjatywnej na rzecz Seniorów i mieszkańców Mławy.

Helena Grącka
Jest członkiem Związku Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz członkiem Klubu Seniora „Pogodny Uśmiech”. Od 12 lat przebywa na emeryturze. Jak twierdzi – kocha swoje miasto.

Jerzy Grzebski
Jest opiekunem Klubu Seniora „Milonga” działającego przy Miejskim Domu Kultury.

Zofia Kornatowska
Uczestniczy w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Jan Kruszyński
Jest studentem Uniwersytetu Trzeciego Wieku od początku jego istnienia.

Wiesław Majewski
Uczestniczy w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Barbara Przybyszewska
Zastępca Przewodniczącego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Mława. Bierze czynny udział w pracach Zarządu. Uczestniczyła w szkoleniach, które miały na celu utworzenie Mławskiej Rady Seniorów.

Szarlota Pstrągowska
Brała udział w szkoleniach mających na celu utworzenie Statutu Mławskiej Rady Seniorów. Aktywnie uczestniczy w różnych spotkaniach, udziela się w pracy w Polskim Związku Emerytów rencistów i Inwalidów Oddział Mława.

Henryk Walasek
Brał udział w warsztatach i szkoleniach Rządowego Programu ASOS 2014 – 2020 (Aktywność Społeczna Osób Starszych). Udzielał się w grupie inicjatywnej na rzecz powstania Mławskiej Rady Seniorów.

Maria Witkowska
Bardzo zaangażowana we wszelkiego rodzaju projekty realizowane na rzecz Seniorów. Emerytowany nauczyciel, organizatorka, działaczka społeczna aktywnie uczestnicząca w rozmaitych akcjach, imprezach i projektach. Miłośnik podróżowania, inicjuje wszelkiego rodzaju wyjazdy i spotkania dla wolontariuszy i członków Centrum Aktywnego Seniora. Jest członkiem wielu organizacji i związków.

Maria Jolanta Wysocka
Doskonały animator i propagator aktywności seniorów w lokalnym środowisku. Pracowała jako kierownik Klubu Seniora Milonga, a teraz aktywnie działa w Stowarzyszeniu na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS. Chętnie współpracuje i doradza, jak również aktywnie działa w organizacjach na terenie miasta.

Kazimierz Zaniewski
Członek Klubu Milonga przy Miejskim Domu Kultury.

Edmund Zmysłowski
Członek Klubu Milonga przy Miejskim Domu Kultury.

JK

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz